Üsküdar'da ihtiyaç sahipleri ve mahalle bakkalları unutulmadı

Üsküdar Belediyesi tarafından Ramazan yardım kartlarının sadece mahalle bakkallarında geçerli olduğu bir uygulama başlatıldı.

Üsküdar'da ihtiyaç sahipleri ve mahalle bakkalları unutulmadı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından Ramazan yardım kartlarının sadece mahalle bakkallarında geçerli olduğu bir uygulama başlatıldı. Bu uygulama ile Ramazan ayında hem ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek hem de ekonomik anlamda zor günler geçiren mahalle bakkalları rahat bir nefes alması sağlanacak.

Üsküdar Belediyesi tarafından Ramazan aylarında ihtiyaç sahiplerine dağıtılan gıda kolisi uygulaması yerine Ramazan destek kartı uygulaması başlatarak kartları sadece mahalle bakkallarında geçerli olacak şekilde düzenleme yapıldı. Böylelikle ihtiyaç sahipleri, belirlenen ürünler yerine ihtiyacı olan ürünleri alma imkânına kavuştu.

Uygulamada Üsküdar ilçesinde yaşayan 6 bin ailenin Üsküdar destek kartlarına 500'er TL'lik nakit yardım yapıldı. Verilen kartları sadece mahalle bakkallarında geçerli olacak şekilde düzenleme yapıldı. İhtiyaç sahipleri, alkol ve sigara dışındaki şeker, yağ, çay, bakliyat ve benzeri tüm ihtiyaçlarını mahallelerindeki bakkallardan temin edebilecek. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek, mahalle bakkallarına ise can suyu olacak uygulamaya Üsküdar'daki 450 bakkal esnafının 240'ı dahil oldu.

RAMAZAN KOLİSİ DAĞITMAK YERİNE MADDİ DESTEK

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Üsküdar Belediyesi olarak öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Ramazan kolisi dağıtmak yerine maddi destek sağlamanın daha iyi olacağını düşündük. 6 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımızın Üsküdar destek kartlarına 500'er lira yatırdık. Bununla da kalmadık, vatandaşlarımız ramazan ihtiyaçlarını gidip büyük zincir marketler yerine her gün selamlaştıkları mahallelerindeki bakkal esnafından alsın istedik. 240 bakkalımız hemen uygulamaya dahil oldu. Vatandaşlarımız çaydan şekere, makarnadan ayçiçek yağına tüm ihtiyaçlarını mahalle bakkalından karşılıyor. Bu uygulama ile mahalle kültürünü geliştirip ayakta tutmayı, ihtiyaç sahiplerine destek olurken, mahalle bakkallarını da desteklemeyi amaçlıyoruz.'' şeklinde konuştu.


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir