Evi olmayan Emeklilere Toki'den ev müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şube Başkanı Fatma Önerge, ev sahibi olmayan emekliler için TOKİ'nin yapacağı evlerden emeklilere kontenjan ayrılması konusunda Üsküdar Belediyesi ile protokol imzaladı.

Evi olmayan Emeklilere Toki'den ev müjdesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılacak toplu konutların talebi illerde valilik, ilçelerde ise kaymakamlık ve belediyeler tarafından talep ediliyor.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır'ın öncülüğünde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e müracaatta bulunan Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şube Başkanı Fatma Önerge, ev sahibi olmayan emekliler için TOKİ'nin yapacağı evlerden emeklilere kontenjan ayrılması konusunda protokol imzaladı.

Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şube Başkanı Fatma Önerge, ev sahibi olmayan emekliler için TOKİ'nin yapacağı evlerden emeklilere kontenjan ayrılması konusunda Üsküdar Belediyesi ile protokol imzaladı.

Buna göre ev sahibi olmayıp kirada oturan emekliler, Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şubesi'ne başvurarak ismini yazdıracak. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra başvurular içinden kura ile kontenjan sayısı kadar isim belirlenecek.

Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şubesi, TOKİ'nin yapacağı evlerden emeklilere kontenjan ayrılması konusunda Üsküdar Belediyesi ile protokol imzaladı.

TOKİ evleri bitirdikten sonra, kura ile ismi belirlenen emekliler evlerine geçip oturduktan sonra cüzi miktardaki ödemeleri gerçekleştirecek. Yani emekliler hem kira ödeyip hem de TOKİ'ye taksit ödemeyecek. Evine geçip oturduktan sonra kiradan çok daha ucuz ücretlerle taksit ödeyerek ev sahibi olacak.

Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, ''Hükümetimizin yürüttüğü 'Emekliye düşük taksitlerle ucuz konut' projesi kapsamında gerçekleştirilen protokol, tüm tarafların kazandığı bir proje olarak hayata geçti.'' dedi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir