Emeklinin maaşı yüzde 5.3 zamlanacak

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı belirlenen 5 aylık enflasyona göre yüzde 5.3 artacak. Memur ve memur emeklilerine fark ödemesi yapılacak.

Emeklinin maaşı yüzde 5.3 zamlanacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaklaşık 11 milyon emekli ve 2.5 milyon memuru ilgilendiren Temmuz zammı belirginleşiyor. İlk 5 aylık enflasyon yüzde 5.30 çıktı. Bu, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz'da alacakları zam oranının şimdilik yüzde 5.3 diliminde bulunduğunu gösteriyor. Haziran'daki enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Temmuz zamları kesinlik kazanacak.

SEYYANEN ZAM GELİYOR

Enflasyon zammı sonrası maaşı bin 100 liraya ulaşmayan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz'da ayrıca seyyanen artış uygulanacak. Maaşı bin lira ve altında olan emeklilere 100 lira seyyanen zam gelecek. Bin lira ile bin 100 lira arasındaki maaşlar da bin 100 liraya tamamlanacak.

İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.07 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.