Başbakan Davutoğlu'dan KOBİ'lere müjdeli haber

KOSGEB Girişimcilik 2014 Ödül Töreni'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, ''İşletme başına 150 bin TL destek vereceğiz'' dedi.

Başbakan Davutoğlu'dan KOBİ'lere müjdeli haber
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakan Ahmet Davutoğlu, KOBİ'lerin ürün bazında uluslararası arenaya açılmalarını sağlayabilmek için kurumsallaşma ve markalaşma destek programı başlatacaklarını belirterek, ''Bu destek programında, bana getirilen teklifte ufak bir değişiklik yaptık, 50 milyon lira bütçeli bu programı, işletme başına 150 bin lira destek vereceğiz'' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rixos Otel'de düzenlenen 3. Kobi ve Girişimcilik Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, KOBİ'lere özel bir önem verdiklerini belirterek, bu tüer işletmelerin sosyal uyum oluşturduğunu ve sağladıklarıyla ekonomik kalkınma ve sosyal barışın da temelini oluşturduğunu ifade etti. KOBİ'lerin ekonominin en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu hatırlatan Davutoğlu, KOBİ'lerin hem temel hedef kitle olduğunu hem de dayanılan en önemli sosyo-ekonomik temin olduğunun altını çizdi. Ekonomilerin gelişmesinde KOBİ'lerin 'omurga' olduğunu söyleyen Davutoğlu, G-20 dönem başkanlığının ana temasının da bu husus üzerinde şekilleneceğine dikkati çekti.

KADIN VE ENGELLİ GİRİŞİMCİLERE YÜZDE 20 DESTEK

Başbakan Davutoğlu, Ar-Ge, inovasyon ve endüstriyel uygulama alanlarındaki KOSGEB desteklerinin miktarlarını yüzde 50 oranında arttıracaklarını ifade ederek, ''Üç işletmenin bir araya gelerek oluşturacakları teknoloji işbirliklerine 300 bin lira geri ödemesiz, 1 milyon 200 bin lira da geri ödemeli olmak üzere 1,5 milyon lira destek vereceğiz'' dedi.

Davutoğlu ayrıca, girişimcilik destek programında kadın ve engelli girişimciler için yüzde 10 daha fazla destek uygulandığını hatırlatarak, ''Bu uygulamadan bundan sonra şehit ve gazi yakınları da faydalanacak. Şimdiye kadar kadın ve engelli girişimciler için yüzde 10 olan desteği yüzde 20'ye çıkaracağız. Şehit ve gazi yakınları da bundan istifade edecekler'' dedi.

2002-2014 YILLARINDA KOBİ'LERE SAĞLANAN DESTEK 2.6 MİLYAR

Son on iki yılda gerçekleşen büyük dönüşümü en iyi KOBİ'lerin hissettiğine dikkat çeken Davutoğlu, 2002-2014 yılları arasında KOBİ'lere sağlanan desteğin 2.6 milyar olduğunu bildirdi. Bir ülkede ekonomik istikrarın göstergesinin KOBİ'ler olduğuna işaret eden Davutoğlu, 1990'lı yıllarda siyasi istikrarsızlıkla KOBİ'ler arasında doğrudan ilişki olduğunu ifade etti.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir