Turistik otellerin istihdam sorununu ÜSİM çözecek

Turistik otel ve tesislerinin istihdam sorununu çözmek amacıyla Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) ile Turistik Otel İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) arasında protokol imzalandı.

Turistik otellerin istihdam sorununu ÜSİM çözecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından işsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla kurulan Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM), istihdam alanını Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ile imzaladığı protokol ile genişletti.

Üsküdar Belediyesi Nikâh Dairesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, TUROB Başkanı Timur Bayındır, TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan, ÜSİM'den Sorumlu Başkan Danışmanı Ali Çiçek ve çok sayıda basın mensubu katılımıyla gerçekleşti.

''4 AYDA 1021 GENCİMİZE İŞ SAHİBİ OLDU''

Törende konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İstihdam Merkezi'nin sadece CV ile gelenleri niteliklerine göre alanlara yönlendirmediklerini, vasıfsız olarak müracaat edenler içinde kurslar verilerek nitelik kazandırma çalışmalarının olduğunu belirterek şunları söyledi: ''Bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz. Sonrasında gencimizi bizden eleman talep eden işverenlerimize birimlerimize yönlendiriyoruz. Biz işveren peşindeyiz. Her gün bir yere gidiyor ve işverenlerle tanışıyoruz. Ülkemizde ki en büyük sorun işsizlik sorunu. Bu dönemde en hayırlı iş bu olacağını düşünüyorum. 15 Mayıs itibariyle ÜSİM'i kurduk. 1 Haziran gibi hizmete başladı. 4 ayda  7 binin üzerinde kişi başvuru yaptı ve bunlardan bin 21 kişiye istihdam sağladık. Hedefimiz 5 Bin kişi.''

Turistik otel ve tesislerinin istihdam sorununu çözmek amacıyla Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) ile Turistik Otel İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) arasında protokol imzalandı.

''SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YAPIYORUZ''

İŞKUR ve KOSGEB ile işbirliği içinde olduklarını belirten Türkmen, ''KOSGEB desteğiyle 30 genç girişimciye eğitim verdik. Projelerini KOSGEB'e gönderdik ve 100 bin TL destek ile kendi iş yerlerini açma imkânı sunduk. Türkiye'nin her yerine ne tür eleman gerekiyorsa ÜSİM'den geçmek üzere gençlerimize iş bulacağız. Sosyal belediyeciliğin gereği bence buradan başlıyor. Kumanya, yiyecek giyecek yardımıyla bu iş bir yere kadar. Bu tür arkadaşlara iş bulursanız daha çok yardımcı olursunuz'' dedi.

''ELEMAN BULAMIYORUZ''

TUROB Başkanı Timur Bayındır ise eleman bulmakta zorlandıklarını belirterek, ''Eleman almak için ilan veriyorsunuz, çevreye haber salıyorsunuz, kimse gelmiyor. Eleman bulma zorluğu içinde kalıyoruz. Bu kadar işsizlik var ancak eleman bulamıyorsunuz burada bir yanlışlık var. Bu sorunu ÜSİM'le çözeceğiz. Turizm insan çalışmadan yapılmayacak olan iş. Biz ÜSİM'in birinci derecede işvereni olabiliriz diye düşündük. Sadece İstanbul için değil, başka illerimizdeki tesislerde de istihdam desteği sağlama imkânımız olacak. İşsizlerle işverenleri buluşturduğunuzda sorunun yüzde 70'i çözülmüş oluyor'' dedi.

Konuşmalardan sonra, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile TUROB Başkanı Timur Bayındır arasında protokol imzalandı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir