Türkmen'den genç girişimcilere ''Cesur Olun'' önerisi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, KOSGEB ile birlikte gerçekleştirilen ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı''nı tamamlayan 30 genç girişimciye belgelerini verdi. Başkan Türkmen, girişimcilere ''Cesur olun, korkmayın'' önerisinde bulunarak destek sözü verdi.

Türkmen'den genç girişimcilere ''Cesur Olun'' önerisi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM), kendi işini kurmak isteyen genç girişimcileri desteklemek amacıyla KOSGEB ile ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı'' projesi imzalamıştı. Proje kapsamında Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen 10 günlük eğitim programı sona erdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kursu tamamlayan 30 genç girişimciye teşekkür belgesi verdi. Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki törende, KOSGEB Ümraniye Şube Başkanı Serhat Öztürk de hazır bulundu.

''ÖNEMLİ OLAN EĞİTİM''

Törende konuşan Serhat Öztürk, yaklaşık 200 bin genç girişimciye eğitim verdiklerini belirterek, ''20 bin girişimci kendi işini kurdu. Kendi iş yerini kurduktan sonra kapatanların oranı yüzde 10 bile değil. Herkes iş yeri kurabilir. Bizim için önemli olan işin sürdürülebilir olabilmesidir. İş yerini kapattığınızda sadece sermaye değil heyecanınız da bitiyor. Sizlerden ricam, almış olduğunuz eğitim notlarına 10 gün sonra tekrardan bakın ve öyle iş kurmaya karar verin. Bizim için, verdiğimiz paradan çok eğitim önemli...'' dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, genç girişimcilere ''Cesur olun, korkmayın'' önerisinde bulunarak destek sözü verdi.

BAŞKAN TÜRKMEN; CESUR OLUN

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ülkemizde genç potansiyelin önemli bir zenginlik olduğuna dikkat çekerek girişimcilere; ''Aldığınız eğitim ve destek sayesinde cesur olun, korkmayın. Mevcut iş adamlarımız, sizler gibi eğitimli değildi ve böyle bir destek de alarak başlamadılar. Bu iş adamlarımızın hayat hikayelerini anlatan kitaplarını mutlaka alın okuyun. Bu ülkede zenginlik çok farklı, Türkiye'nin yer altı da yer üstü de çok zengin. Sizlerin ayrıca İstanbul'da ticaret yapmak gibi fırsatınız var. İstanbul'da müşteri potansiyeli sıkıntısı yok. Düzgün ve kaliteli iş yapın. Kısa zamanda çok para kazanma peşinde olmayın. İşinizi düzgün ve kaliteli yaptığınızda zamanla para da kazanabilir, eleman da çalıştırabilirsiniz'' önerilerinde bulundu.

İş yerlerini Üsküdar'da kurdukları takdirde, ÜSİM'den (Üsküdar İstihdam Merkezi) eleman desteği de verebileceklerini de belirten Başkan Türkmen, ''Allah yolunuzu açık etsin. Sizlere her zaman kapımız açık'' diyerek destek sözü verdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kursu tamamlayan 30 genç girişimciye teşekkür belgesi verdi.

TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDILAR

Törene katılan Başkan Türkmen, Başkan Yardımcıları Serdar Güleç ve Mete Yapıcı, KOSGEB Ümraniye Şube Başkanı Serhat Öztürk, ÜSİM'den sorumlu Başkan Danışmanı Ali Çiçek ile Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Yörük, genç girişimcilere teşekkür belgelerini takdim etti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir