Hilmi Türkmen ''Sembolik'' olarak göreve başladı

Üsküdar'da CHP Adayı İhsan Özkes ''Ben kazandım'' diyerek, sonuçlara itiraz ederken, resmi olmayan yerel seçim sonuçlarına göre, ipi 9 bin oy farkla göğüsleyen AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, kesin sonuçları beklemeden ''Sembolik'' olarak göreve başladı.

Hilmi Türkmen ''Sembolik'' olarak göreve başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CHP'nin İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na itirazı nedeniyle mazbatasını henüz alamayan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi'nde düzenlenen sembolik törenle görevi yıllardır yardımcılığını yaptığı Belediye Başkanı Mustafa Kara'dan devraldı.

Hilmi Türkmen, belediye gelmeden önce AK Parti döneminin ilk belediye başkanı merhum Mustafa Çakır'ın oğullarıyla birlikte Karacaahmet'teki mezarlığa gidip, Çakır'ın mezarı başında Kuran okudu. Daha sonra Aziz Mahmut Hüdai Türbesi'nde ikindi namazını kılıp dua ettikten sonra, Belediye binasına geldi. Dışarıda yüzlerce kişinin katıldığı kalabalık ve Karadeniz yöresinin halk oyunlarıyla eğlendi. Kendi isteğiyle ikinci dönem aday olmayan Mustafa Kara, Üsküdar'ın temsili anahtarını temsil ettiği Hilmi Türkmen'e başarılar dilerken, sonuçlara itiraz eden CHP'ye de ''Yenilen pehlivan güreşe doymazmış'' diyerek göndermede bulundu.

HİLMİ TÜRKMEN, ''KİRLİ SÜREÇTEN HEP BİRLİKTE AKLANARAK ÇIKTIK''

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma ve Üsküdar'ın eski meclis üyelerinden ve Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yengesi Saadet Gülbaran'ın da hazır bulunduğu ''Temsili'' törenle başarısını ailesi ve seçmenleriyle birlikte kutlayan Hilmi Türkmen, parti kimliğini bir kenara bırakıp, ''550 bin Üsküdarlının belediye başkanı olmaya'' söz verdi. Türkmen, ''Bu süreç, kirli bir süreç oldu ama hep birlikte aklanarak çıktık Allah'ın izniyle'' diye konuştu.

''Kabe Toprağı'' dediği Üsküdar'da 10 yıldır Üsküdar Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Hilmi Türkmen, zor ve çetin bir seçim süreci yaşadıklarını belirtip, ''Son kararı millet verecek dedik. İşte son sözü ve kararı vermiştir'' dedi. Üsküdarlılara seslenen Türkmen, ''Bizler bu makamların geçici olduğunu biliyoruz. Bizim için de 5 yıl gelip geçecek. 5 yıl sonunda alnımızın akıyla yüzünüze bakmak istiyoruz. Allah bizleri mahcup etmesin. Sizlerden dua istiyoruz. Bizi bize bırakmayın. Ne olur yanlış yaptığımızda ikaz edin. Hiç çekinmeden doğrusu şudur diye söyleyin. Eğer yanlışımızı görür de bizi ikaz etmezseniz, Üsküdar halkına yanlış yapmış olursunuz'' dedi.

Türkmen, konuşmasının ardından eski başkan Mustafa Kara'yı uğurladıktan sonra makamına dönüp, tebrikleri kabul etti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir