CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü

Mağdur ettiği halktan, mağduriyetleri üzerinden oy istiyor.

CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes, Üsküdarlılara mağduriyet yaşattığı konudan seçim vaadi sunuyor.

Üsküdarlıların uzun zamandır mağduriyet yaşadığı ''imar'' konusu, Afet Yasası'ndaki düzenlemeler neticesinde, Üsküdar halkı, STK'lar ve belediye yetkililerince değerlendirilerek uygun ve herkesin mutabık olduğu bir sonuca bağlanmıştı.

Ancak CHP bu yasa düzenlemelerini ''imar rantı'' bahanesine sığınarak, Anayasa Mahkemesi'ne taşımıştı. Bu bahaneye ait itiraz dilekçesi 124 CHP milletvekili tarafından imzalanıp mahkemeye sunulmuş, mahkemenin değerlendirmesi sonrasında da düzenlemeler iptal ettirilmişti.

''İtirazda imzası var''

Bu düzenlemelere ait itirazların Üsküdarlılar için perde arkasındaki enteresan kısmı ise o belgeyi imzalayanlar arasında bir belediye başkan adayının bulunması. CHP İstanbul milletvekili olarak imza atan İhsan Özkes 30 Mart seçimlerinde CHP'den Üsküdar'a Belediye Başkan Adayı oldu ve seçmenin karşısına ''mağduriyeti çözeceğiz'' vaadiyle çıktı.

Özkes seçim vaadlerinin ''en başına'' taşıdığı imar konusunu, sorun olmaktan zaten çıkarmış olan AK Parti'yi rantçılık, vatandaşın hakkını gasp etmek gibi ifadelerle itham edip, ''Biz imar sorununu çözeceğiz'' söylemleriyle, mağduriyetlerine sebep olduğu Üsküdarlıların önüne sunuyor.

Ak Parti'yi itham ederek, CHP'yi ve kendisini, düzenlemeyi iptal ettiren itiraz konusunda haklı göstermeye çalışan İhsan Özkes kelime oyunlarıyla Üsküdarlılara mağduriyetlerinin müsebbibi olduklarını unutturmaya çalışıyor.

''Tepkileri ne olacak''

Kastamonu Tosyalıların STK yemeğinde kendisine imar sorusu yöneltildiğinde ''Ben imarı yüreğimle çözeceğim'' diyerek konuyu geçiştiren İhsan Özkes'in bu tutumu dikkat çekmişti.  Şimdiyse bu gelişmelerin ışığında akıllara tek bir soru geliyor. Üsküdarlılar, zaten çözülmüş olan mağduriyetlerine ilişkin kararın iptal edilmesinde rol oynayan İhsan Özkes'e ne tepki verecek? Bu soruya en net cevap 30 Mart günü görülecek.

CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü Belge - 1

CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü Belge - 2

CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü Belge - 3

CHP'nin İmar Yüzsüzlüğü Belge - 4 Anayasa Mahkemesi Kararı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir