Hilmi Türkmen, TSM üstadı Emin Ongan'ı unutmadı

Ak Parti Üsküdar Belediye Başkanı adayı Üsküdar Musiki Cemiyeti vefatının 29. Yılında üstad Emin Ongan'ı bir konserle andı.

Hilmi Türkmen, TSM üstadı Emin Ongan'ı unutmadı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Musiki Cemiyeti vefatının 29. Yılında üstad Emin Ongan'ı bir konserle andı. İlkokul çağlarından beri Üsküdar'da yaşayan ve Türk Sanat Müziğine gönül veren Ongan uzun yıllar Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde başkanlık yapmış ve bir çok değerli öğrenci yetiştirmişti.

Üsküdar Musiki Cemiyeti vefatının 29. Yılında üstad Emin Ongan'ı bir konserle andı.

Amir Ateş ve değerli sanatçıların seslendirdiği birbirinden kıymetli eserlerle bir sanat ziyafetine dönen anma programında Musiki Cemiyetini, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen'de yalnız bırakmadı.

Programa katılan Hilmi Türkmen konser sonrası, ''Türk Sanat Musîkisinin yeri çok yüksek ve kıymetlidir. Dünyaca bilinen bir kültür, bir sanattır. Bu topraklardan çıkan ezgilerin asaletini taşır beste ve güftelerinde. Ne mutlu bizlere ki böylesi bir sanatın çıktığı topraklar üzerinde yaşıyoruz. Her nağmesi kah gözlerimizi dolduran, kah neşemize neşe katan ama her halukârda gönül tellerimizi titreten bu güzide sanatın üstadlarından olan Emin Ongan'ı rahmetle anıyorum. Yetiştirdiği nice öğrencisi onun adını ve sanatını layıkıyla yaşatmaya devam ediyor. Üsküdar Musiki Cemiyeti köklü bir kültür varlığımız olarak her yaştan müzik severe kapılarını açan müstesna bir kurum ve huzur kaynağıdır. Bu müstesna kurum Selahattin Pınar, Müzeyyen Senar, Şükrü Tunar gibi pek mümtaz hanende ve sazendeleri musikimize kazandırmış değerli bir ocaktır. Bu ocağın rahmetli sanatkar ve başkanlarından Emin Ongan'ı değerli Kaymakamımız Mustafa Güler, Tanju Ongan, eşi Mualla Ongan Esin Seçkin, üstad Amir Ateş ve değerli sanatçılarımızla yad ediyoruz. Buradan bugünün hatırası adına bizlere muazzam bir sanat müziği şöleni yaşatan değerli musiki sanatçılarımıza ve üstad Amir Ateş'e de teşekkür ediyorum.'' diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir