Üçüncü köprünün bağlantılı yollarına YİD ihalesi

Karayolları Genel Müdürü Turhan, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bağlantılı yollarını bu yıl sonuna kadar YİD modeliyle ihale etmeyi planladıklarını söyledi.

Üçüncü köprünün bağlantılı yollarına YİD ihalesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazına yapılacak üçüncü köprünün bağlantılı yolları olan Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı otoyollarının ihale hazırlıklarının sürdürüldüğünü anlattı.

Bu konuda yerel yönetimlerin revizyon değişikliği taleplerinde son aşamaya gelindiğini bildiren Turhan, şöyle konuştu:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bağlantılı yollarını bu yıl sonuna kadar Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale etmeyi planlıyoruz. İhale hazırlık çalışmaları bittikten sonra ilana çıkacağız."

Cahit Turhan, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün ayak uzunluğunun 92,5 metreye ulaştığını belirterek, köprü yapım hızının planlandığı gibi sürdürüldüğünü söyledi.

Turhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sanat yapılarında önemli bir aksama olacağını düşünmüyoruz. Tabii kış döneminde yarma ve dolgu çalışmalarında gelecek iki hafta içerisinde şantiyeler durur. Çünkü toprak hassas bir yapı. Kış aylarında hava şartlarında bu verimli değil. Projede yaklaşık 64 milyon metreküp toprak hareketi var, bunun 37 milyon metreküpe yakını yolun gövdesinde, kalan kısmı ise yeni ağaçlandırma yapılacak maden ocakları ile orman alanlarına dökülerek kullanılacak. Şu an itibariyle 7,5 milyon metreküp toprak hareketi oldu. Bunu yıl sonuna kadar 10 milyon metreküpe yaklaştırabilirsek hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz."

Turhan, "Teknik bir sıkıntı, sorun yaşamazsak projeyi 2015 yılının yazında hizmete almayı hedefliyoruz" diye konuştu.


Anadolu Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir