AK Parti'den adaylara istifa uyarısı

AK Parti'de yerel seçimler öncesi yaşanan istifa bilmecesine son noktayı AK Parti'de Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop koydu.

AK Parti'den adaylara istifa uyarısı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti'de yerel seçimler öncesi yaşanan istifa bilmecesine son noktayı AK Parti'de Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop koydu. Şentop'tan aday olmak isteyenlere kritik uyarılar geldi.

Şentop resmi twitter hesabı üzerinden aday adaylığı başvurularıyla ilgili sorulara 7 maddelik genelgeyle cevap verdi.

Mustafa Şentop, aday adaylığı süresinde bir değişiklik olmayacağının altını çizerek, ''Arkadaşlarımızdan yoğun bir şekilde, aday adaylığı başvuruları, başvuru süreleri ve şekli ile alakalı sorular gelmektedir. Daha önce Seçim İşleri Başkanlığı olarak İl Başkanlıklarımıza, aday adaylığı işlemleri ile alakalı bir MYK Kararı göndermiştik. MYK kararında belirtilen usul, şekil, süre ve şartlar aynen geçerlidir. Bir MYK Kararının değişmesi ancak başka bir MYK kararı ile olur. Eğer usul, süre ve şartlarda değişiklik olursa, bunu en kısa zamanda teşkilatlarımıza bildiririz. Bu bakımdan, göndermiş olduğumuz MYK Kararı'ndaki hususların aynen geçerli olduğunu çok açık bir şekilde belirtmek isterim.'' dedi.

İSTİFA ŞART

Aday adaylığı için istifanın şart olduğunu vurgulayan Şentop, ''Özellikle, bize intikal eden, ''aday adayı olmak için istifa gerekmiyor'' şeklindeki kanaatin yanlış olduğunu belirteyim. Aday adaylığı başvurusu yapabilmek için istifa şarttır. İstifa etmeyen kişinin aday adaylığı kabul edilmez.

Nitekim başvuru formunda da istifası gerekenlerin istifalarının talep edildiği belirtilmeltedir. Teşkilat mensuplarımızın (İl ve İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin) adaylığı konusunda da karmaşık bir durum yoktur.'' şeklinde konuştu.

ŞANSINI DENEMEK İÇİN ADAY ADAYI OLUNMAZ

Yaptığı açıklamada şansını denemek için aday adayı olanlara da seslenen Şentop şunları söyledi: ''Biz teşkilatlarda istifalar sebebiyle gereksiz boşalmalar olmasını istemiyoruz. Sadece şansını denemek için aday adayı olunmaz. Aday adaylığı için istifa gerektiğinden, aday gösterilemeyen arkadaşlarımızın geri dönmesi de mümkün değildir. Bu bakımdan, istişareler neticesinde adaylığı mümkün gözüken arkadaşlarımızın istifa etmesi doğru olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız mevcut...!

7 MADDEDE SÜRECİ ÖZETLEDİ

Mustafa Şantop, adaylık sürecini yedi maddede özetledi:

1-) Teşkilatlarımıza gönderdiğimiz MYK Kararı değişmemiştir.

2-) Adaylığı başvurusu için istifası gerekenler için istifa şarttır.

3-) Teşkilat mensuplarından da aday adaylığı için başvuracakların istifası şarttır.

4-) İstifa etmeden aday adayı olunmaz.

5-) Sadece şansını denemek isteyenler istifa edip aday adayı olmasın; teşkilat çalışmaları aksamasın. Bu istifalarda geri dönüş de yoktur.

6-) Aday belirleme sürecinde (Kasım ayı içinde), adaylığı uygun görülen teşkilat mensuplarımızın aday gösterilmesi de mümkündür.

7-) Kafa karışıklığına gerek yok; boşuna istifa edilmesin; aday gösterilecek teşkilat mensupları aday gösterilir, merak etmeyin, sabırlı olun.


Haber 7


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir