İşte AK Partililerin okuduğu kitaplar

AK Parti yerel seçime taktikler içeren kitaplar ve filmlerle hazırlanıyor.

İşte AK Partililerin okuduğu kitaplar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti teşkilatı yerel seçimlere 'film izle ve kitap oku' taktiği uygulayarak hazırlanıyor.

Akşam'ın haberine göre; yerel seçimlere hazırlanan AK Partili belediye başkanlarına sunum yapan Dr. Şaban Kızıldağ'ın ''Yöneticiliğin Temel Haritası'' adlı eseri, ders olarak teşkilata dağıtıldı. Kitapta yer alan ilginç öneriler dikkat çekiyor.

'CESUR YÜREK'Lİ LİDERLER

Yöneticiliğin, yaşamın bütün alanlarından alınan dersleri uygulayabilme yetisi olduğu hatırlatılırken, 21. yüzyılın değişen yüzünü anlayabilmek için iyi bir sinema izleyicisi olmak gerektiği vurgulanıyor. Yöneticilik ve liderlik vasıflarının gelişmesine katkıda bulunabilecek nitelikteki 35 film de sıralanıyor.

Listede; Mel Gibson'dan Marlon Brando'ya, Bruce Willis'den Tom Cruise'a, Robin Williams'dan Burt Reynolds'a kadar ünlü aktörlerin gişe rekorları kıran filmleri var. Don Vito Corleone karakteriyle sinema tarihinin efsaneleri arasında yer alan ''Baba'', William Wallace karakteriyle İskoçların bağımsızlık ateşinin yakılmasını anlatan ''Cesur Yürek'', Yüzbaşı Nathan Algre karakteriyle Japonya'da samuraylar gibi yaşamayı öğrenen bir Amerikalının canlandırıldığı ''Son Samuray'', siyasetçilere tavsiye edilen filmler arasında. Steven Spilberg'in ödüllü filmlerinden ''Er Ryan'ı Kurtarmak''ın yanı sıra, Apollo 13, Son Mohikan, Yüzüklerin Efendisi-Kralın Dönüşü, Kara Şahin Düştü, Kwai Köprüsü gibi, zor anlarda yöneticilik ve liderlik vasıflarının sergilendiği filmler, ders çıkarılması tavsiye edilen örnekler arasında yer aldı.

HOCALAR İMAM GAZALİ, PLATON

Kitapta, ''21. Yüzyılın yöneticisi, kültürel sermayesini de her daim artırma hedefinde olmalı'' uyarısı yapılırken, ''Yöneticinin Kütüphanesi'' başlığıyla okunması tavsiye edilen kitaplar sıralandı. İmam Gazali'nin ''Yöneticilere Tavsiyeler'' adlı eserinden, Machiavelli'nin ''Prens''ine, Noam Chomsky'nin ''Medya Gerçeği''nden Platon'un ''Devlet''ine kadar ünlü isimlerin kitaplarının, yöneticilik ve liderlik gelişimi için önemli kaynaklar olabileceği belirtildi.

Öte yandan önerilen 39 kitap arasında en dikkat çekenleri ise Başbakan Erdoğan'ın ''Küresel Barış Vizyonu'' ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun ''Küresel Bunalım'' adlı eserleri.

İŞTE ADAYLARIN SİNEMA REHBERİ:

- Ateş Arabaları
- Kazanma Arzusu
- Özgürlüğün Şarkısı
- Son Kale
- Moby Dick
- Unutulmaz Titanlar
- Yenilmez
- Büyük Kaçış
- Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü
- Baba
- Bir Zamanlar Amerika'da
- Full Metal Jacket
- Schindler'in Listesi
- Sineklerin Tanrısı
- Apollo 13
- Kör Nokta
- Cesur Yürek
- Er Ryan'ı Kurtarmak
- Son Mohikan
- Görev

YÖNETİCİNİN KÜTÜPHANESİ

- Kısa 20. Yüzıl 1914-1991 (Eric Hobsbawn)
- Ütopya (Thomas Moore)
- Yol, Bilgi, Varlık (İmam Gazali)
- Tarihin Sonu mu? (Francis Fukuyama)
- Prens (Nicolo Machiavelli)
- Küresel Barış Vizyonu (Recep Tayyip Erdoğan)
- Küresel Bunalım (Ahmet Davutoğlu)
- Medya Gerçeği (Noam Chomsky)
- İmparatorluk (Michael Hardt- Negri)
- Nefsin Terbiyesi (M. İbn Arabi)
- Devlet (Platon)


Akşam


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir