Bahçeli'den 9 Maddelik Seçim Genelgesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara genelge gönderdi.

Bahçeli'den 9 Maddelik Seçim Genelgesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara genelge gönderdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara genelge gönderdi. Türkiye'nin yakın geleceğini, Türk milletinin varlık ve birlik mücadelesini en üst perdeden etkileyip tayin edecek olan Mahalli İdareler seçimleri'nin tüm yurt sathında 30 Mart 2014 tarihinde yapılacağını hatırlatan Bahçeli, ''Bu demokratik fırsat aynı zamanda bir yenilenme, aynı zamanda milletçe silkinip doğrulmak için tarihi bir milat olacaktır. Demokrasinin rayına oturması, ülkemizin istikrar bulması, biriken ve ağırlaşan sorunların gerçek manada çözüm kulvarına girmesi Mahalli İdareler seçimleri'nin sonuçlarıyla yakından bağlantılıdır. Hiç şüphesiz mahalli ölçekte başlayan temizlik, canlılık ve tazelenme önümüzdeki yıllarda ülkemizin yönetim yapısını da aşağı yukarı şekillendirecektir.

İnancım odur ki, kastı aşan yanlışların düzeltilmesi, milli değerlere yönelik sabırları çatlatan hazımsızlıkların defi, her neviden dengesizliklerin tamiri, bardağı taşıran ihanetlerin cezalandırılması konusunda milli irade önümüzdeki seçimlerde ayağa kalkacaktır'' dedi.

Bahçeli, ''Çözüm ve barış süreci isimli ihanet, melanet ve rezalet adımları bunlardan yalnızca birisi olmuştur.

Şu köhnemişliğe bakınız ki, PKK'ya teslim olmanın, boyun bükmenin, taviz vermenin adı çözüm olarak tercüme edilmiştir. İmralı canisinin güdümüne girmenin, Kandil çetesinin eline-avucuna düşmenin tanım ve takdimi helalleşme olarak şifrelendirilmiştir. Görülmektedir ki, AK Parti hükümeti PKK'nın şubesi haline dönmüş, İmralı canisinin sözcülüğüne soyunmuş ve bölücülüğün yuvalandığı siyasi kampanya olarak sivrilmiştir. Türkiye üzerinde plan yapan, oyun oynayan, etnik ve mezhep temelli tanzim ve taksimat yapma hazırlığı içinde olanlara AKP'yle birlikte gün doğmuş, güneş açmış ve bunların önü aydınlanmıştır. Başbakan Erdoğan ve hükümeti olan biten tüm vahim provokasyonları, tüm restleri ve tüm dayatmaları kabullenmiş, sineye çekmiştir. PKK, 15 Ağustos 1984'deki vahşi cinayetlerinin sözde yıldönümünü Bayram ilan ederken hükümet ortalarda yoktur. Dağdaki teröristler şehirlere silahlarıyla ve kafileler halinde inip devletin egemenlik haklarını, Türk milletinin bin yıllık emanetlerini çiğnerken hükümet kayıplardadır. Suriye'yle olan sınır çizgimizin hemen yanı başında, PKK-PYD yeni bir özerklik sayfası açma hazırlığındayken hükümet saklanmakla ve sinmekle meşguldür'' ifadelerini kullandı.

PKK terör örgütünün yol kestiğini, vergi topladığını, kimlik kontrolleri yaptığını belirten Bahçeli, ''Militan devşirmekte, kaçakçılık yoluyla sınır hattımızı felç etmekte, karakol ve kalekol inşaatlarına karşı çıkmaktadır. Açıkça söylemek gerekir ki, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde devlete karşı taarruz ve saldırı giderek artmaktadır. Amaç Türkiye'nin parçalanması, bağımsız Kürdistan'ın kurulmasıdır.

Hedef Türk milletinin etnik bazda parçalara ayrılması ve birbirine düşmesidir. İhanet süreciyle zaman kazanan, enerji toplayan, gerekli ikmalleri yapan terör örgütü, şimdilerde kan dökmek, tetik çekmek ve şiddetli saldırılarını yeniden başlatmak için adeta gün saymaktadır. Son zamanlardaki tehditler bunu göstermektedir'' ifadesini kullandı.

Mahalli İdareler seçimleri'nin AK Parti'nin metruk teknesinin alabora olacağı ilk demokratik saha olduğunu söyleyen Bahçeli, ''Partimiz bu bilinçle 24 Ocak 2014 tarihinde Söğüt'ten başlattığı seçim çalışmasını vatanımızın her köşesine yayarak ve yoğunlaştırarak sürdürecek ve inşallah da layık olduğu başarıya ulaşacaktır. Elbette bu süreçte tüm teşkilat yöneticilerimiz insanüstü bir gayret göstereceklerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi bütün seçim çevrelerinde çok değerli adaylarıyla Mahalli İdareler seçimleri'ne heyecanla iştirak edecektir. Şimdiden bu seçimlere katılmak isteyen aziz dava arkadaşlarımın yoğun talebi başarımızın müjdesi olarak yorumlanmalıdır'' dedi.

Bahçeli'nin Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara gönderdiği Genelge'de yer alan maddeler şöyle: ''

1) 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri'nde 'aday adayı' olmak isteyen il, ilçe ve belde teşkilatlarımızın başkan ve yöneticileri 1 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar yürüttükleri görevlerinden ayrılacaklardır. Arkasından da 9 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar resmi başvurularını yapacaklardır. Kamu görevinde bulunanların başvurusu ise Yüksek seçim Kurulu'nun açıklayacağı seçim Takviminden sonra mümkün olabilecektir. Şüphesiz Mahalli İdareler seçimleri'nde aday olmak her dava arkadaşımın, her teşkilat yöneticimizin hakkıdır. Çünkü partimizin her yöneticisinde bu liyakat ve yeterlilik ziyadesiyle mevcuttur. Ancak bu demokratik hak kullanılırken teşkilatların işleyişini ve yönetimini sarsacak boşalmalara, eksilmelere ve zaafiyetlere ortam açmamak asıl olmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ana omurgası olan teşkilatların faal halde çalışması ve istifalarla boşluğa düşmemesi çok önemli olup, herkes bu konuda duyarlı harekete edecektir.

2) Türkiye'nin önünde çok zorlu günler vardır. Mahalli İdareler seçimleri'ne kadar hükümet ve bölücü çevreler tarafından her türlü kışkırtma, nifak, dedikodu, itham ve suçlamanın yapılması kaçınılmazdır.

Bu itibarla partimizin resmi açıklamaları dışında hiçbir beyan, söz ve değerlendirmeye itibar edilmeyecek, bozgunculara fırsat verilmeyecek, tam bir kenetlenmeyle fırsatçılara göz açtırılmayacaktır.

3) AKP hükümetinin partimizin yükselişini kırabilmek, heyecanını törpüleyebilmek, hızını yavaşlatabilmek amacıyla yeni komplolar planladığı, yeni karalama kampanyaları imal ettiği ve içe dönük tartışmaları tahrik etmek için elini ovuşturduğu gelişmelerle sabittir.

Ne olursa olsun hiçbir çekişmenin, kutuplaşmanın, kavganın ve sonu olmayan anlaşmazlığın tarafı olunmayacak, başarımızı ve ülkülerimizi gölgeleyecek ilişki ve irtibatların içinde bulunulmayacak, asılsız, mesnetsiz ve uydurma nitelikli haber, mesaj ve söylentilere kulak asılmayacaktır.

4) Mahalli İdareler seçimleri'ne hazırlık aşamasında vatandaşlarımızın hepsine ulaşılacak, hepsiyle yüz yüze diyaloglar kurulacak ve herkesin derdi dinlenecektir.

İnsan merkezli siyasetimizin tüm yönleri gösterilecektir.

Yorgunluğa, yılgınlığa ve atalete teslim olmadan yerel yönetimlerdeki vizyonumuz paylaşılacaktır.

Mahalli düzeyde hazırlanan projeler, getirilen teklif ve vaatler, belediye hizmetleri konusundaki reform nitelikli çalışmalar bıkmadan, usanmadan ve süreklilik içinde anlatılacak ve aktarılacaktır.

5) Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak her düzeydeki değerli dava arkadaşım il, ilçe ve beldelerinin sorunlarına tümüyle vakıf olacaklar, herkese eşit ve aynı ölçüde yaklaşacaklar, kimseyi ayırmayacaklar, kimseyi dışlamayacaklar, kimseyi itmeyeceklerdir.

Ve yörelerinin meselelerine karşı mutlaka etkili, donanımlı ve kapsayıcı çareler üreteceklerdir.

6) seçimlerin propaganda döneminde kullanılacak afişlerin, ilanların, pankartların, dövizlerin, sloganların mahalli özellikler dikkate alınarak hazırlanmasının yanında, partimizin ilke ve esaslarıyla ters düşmemesine titizlik gösterilecektir.

7) Mahalli İdareler seçimleri'nin önemi ısrarla anlatılacak, oy vermenin değeri paylaşılacak, partimizin hedefleri, Türkiye'yle ilgili faaliyet ve hazırlıkları berrak şekilde tanıtılacak, vatandaşlarımız saygı ve nezaket ölçüsünde ikna edilecek ve tüm gönüller kazanılacaktır.

8) Mahalli düzeyde çalışmalar yapılırken fikir ayrılıklarına düşmemek amacıyla; Genel Merkezin açıklamaları, duyuruları, Genel Başkan'ın konuşma ve değerlendirmeleri analiz edilip siyasi ve ideolojik ifadelerin sınırı bu kapsamda belirlenecektir.

9) Partimizin resmiyette kullandığı sembol ve işaretlerin dışında farklı anlamlara çekilebilecek hiçbir materyal kullanılmayacaktır.

Bundan önce yayımlanmış 'Genelgeler' de yürürlükte olup muhteviyatlarındaki hükümler geçerliliğini aynen koruyacaktır.''


Aktif Haber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir