Sirkeci benzin istasyonu Üsküdar'a transfer oldu

Yıllardır Sirkeci Garı'nın hemen yanında hizmet veren ve TCDD'ye ait benzin istasyonu, İBB Meclisi'nden oy çokluğuyla geçen kararla Anadolu yakasına transfer edildi.

Sirkeci benzin istasyonu Üsküdar'a transfer oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yıllardır Sirkeci Garı'nın hemen yanında hizmet veren ve TCDD'ye ait benzin istasyonu, İBB Meclisi'nden oy çokluğuyla geçen kararla Anadolu yakasına transfer edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu'nun müşterek hazırladığı rapor doğrultusunda yapılan plan tadilatıyla, ''Üsküdar Haydarpaşa Numune Hastanesi Yol Düzenlemesi'' yapılan alanın bir kısmına akaryakıt istasyonu eklendi. İBB Meclisi'nin bu ay ki oturumunda, Karacaahmet Mezarlığı'nın kenarında yapılan kavşak düzenlemesine ilişkin yeni plan değişikliği çerçevesinde yeniden düzenlenen yolun akaryakıt fonksiyonuna alınması CHP'li Meclis üyelerinin tepkisine neden oldu.

MEYDAN OLACAK
CHP'li İBB Meclis Üyesi Doğan Tekel, söz konusu bölgede benzin istasyonuna ihtiyaç olmadığını öne sürerken, İBB İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, kamuya ait olan Sirkeci'deki benzin istasyonunun, Üsküdar'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait benzin istasyonu ile 'takas' edildiğini söyledi. İBB Meclisi'nde konuşan Tekel, ilginç bir benzetme yapıp, ''Nükleer santrallar da üçüncü dünya ülkelerine pas ediliyor. Üsküdar, üçüncü dünya semti değil'' dedi. Sirkeci'den Üsküdar'a transfer edilen TCDD arazisi içinde kalan akaryakıt istasyonu, Sirkeci Meydanı düzenlemesi nedeniyle yıkılacak. İçindeki kiracı da Üsküdar'da yeni yapılan istasyona taşınacak.


Hürriyet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir