Eski Araçlar Trafikten Kaldırılıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Karayolları Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada modeli düşük araçlarla iligili müjdeyi verdi.

Eski Araçlar Trafikten Kaldırılıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karayolları Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada modeli düşük araçlarla iligili müjdeyi verdi.

Hasas konu

Erdoğan konuşmasında trafik konusunun her zaman önem arz eden, üzerinde dikkatle hassasiyetle durulması gereken bir konu olduğunu belirterek, 2002 yılında trafikte 8 milyon 200 bin olan araç sayısının, şu anda 17 milyon 143 bin olduğunu ifade etti.

Trafik terörü silahlı bölücü terörden daha fazla can aldı

Erdoğan Türkiye'nin bugün iki sorunu olduğunu belirterek, ''Birincisi terör, ikincisi terör kadar konuşulmayan trafik terördür. Trafik terörü silahlı bölücü terörden daha fazla can aldığını dikkatli bakınca görürsünüz. Çözüme yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz. Çok yönlü çalışma başarı için kaçınılmazdır'' şeklinde konuştu.

Eski araçlar trafikten çıkıyor

Başabakan Erdoğan trafikte olan yaşı 15-20'nin üzerinde olan araçlara da dikkat çekerek, ''Eskimiş, trafik seyir güvenliği için riski araçları trafikten çıkarıyoruz. Artık 20 yaşında 15 yaşında araçlarla trafikte dolaşmak yok. Araçlarda da mümkün olduğunca 10 yaş, bilemedin 15 yaş olacak. Mali konuda desteklerimiz var. Araçların yenilenmesine de imkan sağlıyoruz. Araçların yenilenmesine imkan hazırlıyoruz. Araçların sağlam olması çok çok önemli. Yollarımızda artık güvenliği düşük araçları istemiyoruz. 2020 yılına kadar kazalar sonucunda ölümleri yüzde 50 oranında düşürmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir