Tekne Park Kuruluyor

İSPARK, Beykoz ve Paşabahçe'de deniz trafiğine düzenleme getirecek.

Tekne Park Kuruluyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Boğaz'da kontrolsüz şekilde yapılan tekne paklanmalarını önlemeyi amaçlayan çalışmayla deniz turizmi ve ticaretine katkı sağlanacak, tekne bağlama ücretleri kayıt altına alınacak, sahiller geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden halkın kullanımına açılacak.

24 Milyon TL'lik yatırım

Beykoz ve Paşabahçe kıyılarında kurulacak tekne parklar, 400-450 tekne kapasiteli olacak ve bağlama planlarına göre maksimum 30m'ye kadar olan tekneler bu parklardan hizmet alacak.

İSPARK Beykoz kıyılarına yapacağı yatırım için yaklaşık 24 milyon TL harcayacak ve yürütülen çalışmayla Boğaz'ın diğer kıyılarında olduğu gibi ilçe kıyıları da deniz araçları ve yatlar için düzenli parklara kavuşacak.

Kıyıdan belli mesafe uzaklığa kurulan tekne parklarda kısa süreli parklanma hizmetinin yanı sıra haftalık, aylık ve yıllık olarak da abonelik hizmeti verilecek.

İlçede kurulacak tekne parkların 2014 yılında tamamlanması planlanıyor.

Hedef 5000 tekne

İstinye ve Tarabya'dan sonra Bebek, Beykoz, Kuruçeşme ve Paşabahçe'de tekne park yapımı için imar plan tadilat çalışmalarına başlayan İSPARK Anadoluhisarı, Arnavutköy, Çengelköy, Çubuklu ve Kanlıca'ya da tekne park yapacak.

Yeni tekne parkların yapılmasıyla Boğaz'da toplam 5 bin yat için uygun ve düzenli park alanı hizmete açılmış olacak.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, alt ve üst yapı alanında dolu dizgin devam eden çalışmaların yanı sıra, eğitim ve turizm kenti olarak şekillenen Beykoz'da deniz trafiğine düzenleme getirecek modern tekne parkların memnuniyet verici olduğunu ifade etti ve yapılacak yatırımla kıyıların düzenli bir görünüme kavuşacağını söyledi.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir