Bakan'dan 2B Müjdesi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinin satışında, taksitle sürelerin uzatılmasıyla ilgili bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Bakan'dan 2B Müjdesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinin satışında, taksitle sürelerin uzatılmasıyla ilgili bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte taksit sürelerinin uzatılmasının ilerleyen günlerde meclis gündemine gelebileceğini belirten Şimşek, ''Üzerinde çalışılan mücavir alan içerisindeki 2B arazileri için belirlenen 3 yıllık taksitlendirmenin 5 yıla, mücavir alan dışındaki araziler için belirlenen 4 yıllık taksitlendirmenin de 6 yıla çıkarılması planlanıyor.'' diye konuştu.

VADE FAİZSİZ
2B arazileriyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile birlikte görüştüklerini belirten Şimşek, ''Bu konuda amacımız hiçbir zaman gelir olmadı. Bu sorunun çözümü esastır. O nedenle Başbakanımızın talimatı ile vadenin uzatılması hususu meclise gelebilir.

Şuanda mücavir alan içerisindeki 2B arazileri için 3 yıllık bir taksitlendirme söz konusu. Mücavir alan dışındakiler için 4 yıllık bir taksitlendirme söz konusu. Bu taksitlendirmeler faizsiz. Amacımız vatandaşın kolay bir şekilde bu 2B alanlarını tekrar mülkiyetine geçirmesi. Bu çerçevede vade uzatımı gündemde. Bunun dışında her hangi bir değerlendirme söz konusu değil. Amacımız bu 2B sürecini kolaylaştırmak ve vatandaşın alımını mümkün kılmak.'' ifadelerini kullandı. Taksitlendirme ile ilgili vadenin uzatılma süreci ile ilgili Şimşek şu değerlendirmeyi yaptı; ''Üzerinde çalışılan 3 yılın 5 yıla, 4 yılın da 6 yıla çıkarılması hususu. Vade faizsiz. Ama peşin alımda da indirim sök konusu. Yoğun ilgi var ama özellikle kırsal ve taşra da bu süreci kolaylaştırmak ve vatandaşımıza yardımcı olmak adına bu adımı atmayı planlıyoruz.Umarım mecliste de bu yönde bir irade olacak.'' diye konuştu.


Yeni Şafak


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir