Üsküdar esnafı 100 metreyi protesto etti

Üsküdar Belediyesi'nin, ''4.'üncü Murad yasakları'' olarak anılan okul ve camilere 100 metre mesafede içki satışını yasaklayan kararı esnafı sokağa döktü.

Üsküdar esnafı 100 metreyi protesto etti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nin, ''4.'üncü Murad yasakları'' olarak anılan okul ve camilere 100 metre mesafede içki satışını yasaklayan kararı esnafı sokağa döktü.

Ocak ayı başında Üsküdar Belediye Meclisi'nden oy çokluğuyla geçen kararla, okul ve camilere 100 metre mesafede içki satışı yasaklanmıştı. Yeni düzenlemeye göre, yasağa uymayan bakkal, büfe, kuruyemişçi ve marketlerin işyeri ruhsatlarının iptal edileceği duyurulmuştu. Söz konusu içki satılan işyerlerine belediyenin ''15 günde raflarınızı boşaltın yoksa ruhsatınızı iptal edeceğiz'' uyarısını protesto eden 60 kadar esnafa bazı vatandaşlar da destek verdi.

Bir Ayda Ruhsat İptal
Uygulamayı proteto eden esnaflar şunları söyledi: ''Yılbaşından bir hafta önce ruhsat aldık. Ruhsatları verdiler ama daha bir ay dolmadan bize 'Raflardan içkiyi kaldırın' diye ihtarname gönderdiler. Ruhsata 4500 TL ödedik. Camii yeni kurulmadı ki oraya. Ruhsatları alırken bunu söylemeleri gerekirdi. Yasak bugün 100 metre, yarın bunun 1 kilometreye çıkmayacağının garantisi yok.''

Başka İş Yapın Diyorlar
Üsküdar'daki bir diğer esnaf ise ''Uygulama ile çok sayıda camii ve okul bulunan Üsküdar'da içki satışı bundan sonra mümkün olmayacak. Ben 17 yıllık esnafım. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Bize uzaydan gelmişiz, bu ülkenin vatandaşı değilmişiz gibi davranılıyor. Bizim de çoluk, çocuğumuz var. Satışımızın yüzde 40'ı alkollü içkiden'' dedi.

Salı günü de eylem var
Üsküdar Belediyesi'nin yasağını protesto etmek için 5 Şubat Salı günü, belediye binası önünde eylem yapmaya hazırlanan esnafa çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının da destek vereceği söyleniyor.


Hürriyet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir