Başkan Kara, 'imar sorularını' e-posta ile cevapladı

Mustafa Kara, Yavuztürk Mahallesinde oturan vatandaşların internet sitemiz üzerinden yaptığı yorumları da dikkate alarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Başkan Kara, 'imar sorularını' e-posta ile cevapladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Yavuztürk Mahallesinde oturan vatandaşların internet sitemiz üzerinden yaptığı yorumları da dikkate alarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Mahalle sakinleri özellikle imar izinleri ve bölgede yapılan yeni binaları görerek kendi arazileri üzerinde imar neden yapılamadığının sorusunu Mustafa Kara'ya yönelttiler. Başkan Kara ise, hisseli parsel üzerinde evi olan vatandaşlar için ''kaç tane ortağımız varsa ancak onlarla birlikte bir arsa sahibiyiz dolayısıyla ortaklar anlaşmadan o arsada gökdelen imarı da olsa kullanılamaz.'' dedi.

İşte Başkan Kara'nın yanıtladığı e-posta;

''Yavuztürk Mahallemizin de içinde bulunduğu boğaz bölgemizde yapılaşma şartları özel olarak 2960 sayılı boğaziçi kanunuyla tespit edildiğinden bu kanunda bir düzenleme yapılmadan kat yüksekliği ve oturum alanı konusunda bir değişiklik mümkün olmamaktadır. Burada sorun sadece hisseli arsa üzerine kaçak yapılaşma olsa afete hazırlık kanunuyla bir takım çözümler mümkün olabilecekti. Fakat 2960 sayılı kanun oturum alanını, yüksekliği plana bırakmayıp kendisi düzenlediğinden mutlak surette bu kanunda değişiklik gerekmektedir. Bu gün için milletvekillerimizle bu konu üzerinde çalışmaktayız. İnşallah 2-b ve afet kanununda olduğu gibi boğaz kanununda da yapılacak bir düzenlemeyle çözüm yolunda önemli bir mesafe alınabilecektir. Ama unutmamamız gereken en önemli konu hissedarlarımızla anlaşmamız gerektiğidir. Zira bizler tek başımıza bir arsanın sahibi değiliz, kaç tane ortağımız varsa ancak onlarla birlikte bir arsa sahibiyiz dolayısıyla ortaklar anlaşmadan o arsada gökdelen imarı da olsa kullanılamaz. Bu sebeple biz kanunu değişmek için çaba gösterirken siz de hissedarlarınızla yani ortaklarınızla anlaşmanın gayreti içerisinde olmalısınız.''


Üsküdar 34 - Ziya Süzen Özel Haber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir