Alanında Bir İlk; ''Emlak Vergisi Hukuku''

Üsküdar Belediyesi çalışanları tarafından yayınlanan ''Emlak Vergisi Hukuku'' adlı kitap okuyucuyla buluştu.

Alanında Bir İlk; ''Emlak Vergisi Hukuku''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Alanındaki büyük bir eksikliği gidererek geçtiğimiz günlerde Üsküdar Belediyesi çalışanları tarafından yayınlanan ''Emlak Vergisi Hukuku'' adlı kitap okuyucuyla buluştu. Hazırlıkları 2 yıl süren kitap, emlak vergisi konusunda son 25 yıl içinde yayımlanan tek kitap olma özelliği taşıyor. Değişen mevzuat çerçevesinde, mahkeme kararları, özelgeler ve açıklayıcı dipnotlarla hazırlanmış olan kitap, güncel, kapsamlı ve kaynak eser niteliğinde olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Emlak vergisi konusunda uzun zamandır var olan kaynak kitap eksikliğini gideren kitap, 14 bölüm ve yaklaşık 800 sayfadan oluşuyor.

Üsküdar Belediyesi çalışanları tarafından yayınlanan ''Emlak Vergisi Hukuku'' adlı kitap okuyucuyla buluştu.

Avukatlar Bilal Can, Zübeyr Bülbül ve Veysel Dağaşan tarafından hazırlanan kitap, yazarlarının görev alanı gereğince gerek belediyeler gerekse serbest piyasada edindikleri bilgi ve tecrübeler çerçevesinde belediyelerin emlak vergisi uygulamalarına çözümler üretiyor.

Değişen kamu yönetimi anlayışına paralel olarak emlak vergisinde yapılan mevzuat değişikliklerinin pratiğe yansıması noktasında gelişen sorunlara çözüm kaynağı olmayı hedefleyen kitap, belediyelerle mükellefler arasındaki davalarda kendini tekrar eden hataların oluşmasını engelleyecek. Kitap aynı zamanda sorunlar ortaya çıkmadan önce çözüm üretilerek yargıya intikal etmeden giderilmesine, yargı aşamasında ise sağlıklı kararların verilmesine katkı sağlayacak.

Belediyeler için önemli bir kaynak eser olma özelliği taşıyan kitap için Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara: ''Son yıllarda hukuki anlamda yaşanan değişim ve dönüşümün sonucu olarak biz de hukuki düzenlemeleri inceleyip pratiğe yansıyan yönünü kolaylaştırmak istedik. Etkin, verimli ve adil bir emlak vergisi uygulama sürecinin oluşmasında çok sık karşılaştığımız bilgi, değerlendirme ve başvuru kaynağı ihtiyacını giderecek bu çalışmayı yapan mesai arkadaşlarımı kutluyorum. Kitabın resmi ve özel kurumlar ile yargı mensuplarının ve tüm mükelleflerin işlerini kolaylaştıracağına inanıyorum'' dedi.

Kitapla ilgili bilgi görüş ve talepler için [email protected] e-posta adresi oluşturulmuş bulunuyor.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir