Ev alacaklar bu habere dikkat

Kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı ancak ev alacaklara il ve ilçe bazında kritik uyarılar geldi.

Ev alacaklar bu habere dikkat
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Dönüşümde rol oynayan isimler, hak sahiplerini ve müteahhitleri master planı çıkmadan anlaşma yapılmaması konusunda uyardı.

Başta İstanbul olmak üzere bugünlerde Türkiye'nin ve vatandaşın gündeminde iki önemli konu bulunuyor. Bunlardan biri 2B, bir diğeri ise kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümü iktidarıma mal olsa da hayata geçireceğim diyen Başbakan Tayip Erdoğan bu konuda tüm tarafları iş başına çağırdı. Bazı yerlerde emsaller artırılarak kentsel dönüşüm cazip hale getirilmeye çalışıldı. Ancak konunun tarafları ve uzmanlar dönüşümün imar artışına bağlı kalınarak yapılmasının sakıncalı olduğunu belirterek bu konuda il ve ilçe bazında master planlarının beklenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Çuhcu, sağlıklı bir dönüşüm için düzenli bir planlamanın şart olduğunu dile getirirken, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, master planı hazırlanmadan parsel ve ada bazında yapılacak dönüşümün ilerde telafisi imkansız riskler taşıyacağına dikkat çekti.

Eğitim, ibadet ve park alanları hesaplanmıyor
Uzmanlar ve konunun taraflarının telafisi imkansız olarak gördüğü riskler okul, ibadet, park ve altyapı ile ilgili alanların hesaba katılmaması olarak sıralandı. Çünkü bu tür yerlerde belli aralıklarda okullar, parklar ve ibadet yerlerinin yapılacağı bilinmekle birlikte master planı henüz olmadığı için hangi bölgede ne yapılacağı kesinlik kazanmış değil. Bu durumda yapılan anlaşmalar master planı açıklandığında bir anda hayal kırıklıklarına neden olabilir.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir