Doğalgaz zammı vatandaşın belini büktü!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz'a yapılan yüzde 18'lik zamla ilgili açıklama yaptı.

Doğalgaz zammı vatandaşın belini büktü!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz'a yapılan yüzde 18'lik zamla ilgili olarak, ''Bizim dışımızda Kuzey Afrika'da, Suriye'de, yine İsrail-İran gerginliğinin oluşturduğu siyasi istikrarsızlığın bedelini enerji sektörü olarak ödüyoruz'' dedi.

Enerji Bakanı'ndan zam açıklaması
Yıldız, TİM'in Mart ayı ihracat rakamlarının açıklanacağı toplantıya girerken gazetecilere yaptığı açıklamada, zam yapmayı ne hükümetin ne de kendisinin isteyeceğini ifade etti.

Zam Zorunluluktan
Doğalgaza zammın zorunluluktan kaynaklandığını, yurt dışındaki ham petrol fiyatlarındaki artış ile dövizdeki yükselme nedeniyle maliyetlerin arttığını daha önceki açıklamalarında belirttiğini kaydettiğini vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti:

''Bizim diğer Avrupa ülkelinden bir farklılığımız var. Dövizle aldığımız enerjiyi, TL olarak satıyoruz. Aradaki fark, yine bizim maliyetlerimize yansıyor. Bankacılıkta açık pozisyon denilen bir konu. Yine bizim dışımızda Kuzey Afrika'da, Suriye'de, yine İsrail-İran gerginliğinin oluşturduğu siyasi istikrarsızlığın bedelini enerji sektörü olarak ödüyoruz. Ham petrol fiyatlarındaki yükselme, doğalgazdaki fiyatları etkiliyor ve aynı zamanda taleplerin düşmüş olmasından, arzın yetersizliğinden veya talebin yükselmesinden dolayı değil, yalnızca bizim dışımızda oluşan siyasi istikrarsızlıklardan kaynaklanan sebeplerle bu fiyatlar yükseldi. O yüzden 'dünyanın yükünü çekiyoruz' dediğim konu budur ve bu zam yapılmak durumunda kalınmıştır.''

Vatandaş Şikayetçi
Önceki gün de elektrik'e yapılan yüzde 9.2'lik zamla birlikte, yüzde 18'lik doğalgaz zammından sonra faturalar iyice kabaracak. Ortalama 90 metrekare olan bir evin aylık doğalgaz faturası 300 TL civarında olurken bu rakamın 400 TL'ye yaklaşması vatandaşların belini büküyor. İnternet sitemize yapılan şikayetler ve sokakta konuştuğumuz vatandaşlar yapılan zamları eleştirirken kendilerine bu kadar zam yapılmadığının altını çiziyorlar. Şimdi vatandaş bu zamlar sonrasında kendilerine gelecek faturayı kara kara düşünmeye başladı.


ensonhaber - üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir