Kasko Sigortası Hakkında Bilinmeyenler

Vizyon Sigorta Araç Sahiplerini Kasko Sigortası Hakkında Uyarıyor!

Kasko Sigortası Hakkında Bilinmeyenler
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Vizyon Sigorta Araç Sahiplerini Kasko Sigortası Hakkında Uyarıyor!

Son günlerde ülke genelinde şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkilerken araç sahiplerini de mağdur etti. Kasko poliçesi olan araçlar hasar durumunda çekici ve ikame araç tahsisi ile sıkıntı yaşamazken poliçesi olmayan araç sahipleri ise zor anlar yaşadılar. Vizyon Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Gülay Ekmen'le yapmış olduğumuz röportajda kasko ve bilinmeyen tüm konuları sizler için araştırdık ve Gülay hanımda içtenlikle yanıtladı.

Vizyon Sigorta Araç Sahiplerini Kasko Sigortası Hakkında Uyarıyor!

Kasko nedir?
Kazalarda taşıtlarda oluşacak hasarların karşılanmasını teminat altına alan sigorta türüdür. Zorunlu değildir isteğe bağlıdır.

Kasko sigortası ile sigortalıya sağlanan ana teminatlar nelerdir?
Kasko sigortası ile çarpma, çarpılma, yanma, çalınma ve devrilme gibi ana teminatlara sahip olabilirsiniz.

Muafiyetli kasko nedir?
Muafiyetli kasko, hasar halinde ödenmesi gereken hasar tutarının belli bir miktarından sigorta şirketinin muaf olup o kısmı ödemediği ve bu kısmın sigortalı tarafından karşılandığı kasko türüdür. Genellikle belli bir yüzdeyle belirlenir. Hasar halinde, araç bedelinin bu yüzde kadar kısmı hasar tutarında düşülerek kalan kısım ödenir. Örneğin; 20 bin TL değerinde bir araç muafiyetli kasko ile sigortalanır ve bu poliçedeki muafiyet oranı %2 olursa; bir hasar halinde araç bedelinin %2'si olan 400 TL (20 bin x %2 ) ödenecek hasar bedelinden düşülür ve kalan kısım ödenir. Muafiyetli kasko, daha uygun fiyatlı poliçe satın almak isteyen müşterilerin tercih ettiği bir poliçedir.

Fakat biz Vizyon Sigorta A.Ş. olarak muafiyetli kasko düzenlemiyoruz bu türde talebi olan müşterilerimizi de konuyla ilgili bilgilendiriyor ve hasar anında sıkıntı yaşamamaları için uyarıyoruz.

Başkasının aracını kullanırken sigortalı kaza yaparsa kasko sigortası oluşan hasarı öder mi?
Kasko poliçesinde teminat sürücüye değil araca verilmektedir. Dolayısıyla oluşan hasar söz konusu arabanın kasko poliçesi ile temin edilebilir.

Kasko poliçesine sahip sigortalı herhangi bir kaza anında ne yapmalıdır?
Sigortalı hasar yerinde polis çağırarak trafik kaza tespit tutanağı hazırlatmalı, kaza zaptı işleminden sonra aracı anlaşmalı veya yetkili bir servise çektirmelidir. Hasar ihbarını yapabilmek için aşağıdaki evraklar hazır olmalıdır;

1-) Poliçe fotokopisi,
2-) Kaza zaptı aslının karakol tasdikli sureti,
3-) Alkol raporu,
4-) İfade tutanakları, görgü tespit tutanağı,
5-) Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi,
6-) Hasarı görüntüleyen fotoğraflar,
7-) Rehinli ve ipotekli araçlarda bankadan alınacak resmi belgeler.

Üsküdar Postası Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir