Engelliler Yaz Spor Okulu amacına ulaştı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu 29 Temmuz Perşembe günü düzenlenen boğaz gezisi ile tamamlandı.

Engelliler Yaz Spor Okulu amacına ulaştı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu 29 Temmuz Perşembe günü düzenlenen boğaz gezisi ile tamamlandı.

Engelliler yaz okuluna Otizmli çocuklar dışında zihinsel, görme ve bedensel engelli çocuk ve gençlere yönelik açılacak Yaz Spor Okulu'na 6 görme, 72 zihinsel, 16 Otistik, 10 bedensel ve 13 de çoklu engelli olmak üzere toplam 117 engelli katılarak sertifika aldı.


Düzenlenen Boğaz turu etkinliğine Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Zekeriya Selamet, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak, engelli yakınları, engelli çocuklarımız ve basın mensupları katıldılar.

Engelliler Yaz Spor Okulu'nda, engelli çocukların kuvvet, dayanıklılık, hız, esneklik, vücut koordinasyonu, denge, el ve göz koordinasyonu, el ve ayak koordinasyonu, dönme, çömelme, kalkma, dikkat ve hafızalarını geliştirmeye yönelik eğitim verildi.

Üsküdar Belediyesi 2010 yılında açık ara önde götürdüğü Sosyal Belediyecilik Bayrağını bu uygulaması ile dalgalandırmayı sürdürdü.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara bir konuşma yaptı ve beş engelli kardeşimize tüm çocuklarımız adına temsili olarak sertifikalarını ve hediyelerini verdi. Başkan Kara Engelli çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirerek programına devam etmek üzere boğaz gezisinden Çengelköy'de ayrıldı.

Yaz okulun'da 45 gün engelli öğrencilerin eğitiminden sorumlu olan Beden Eğitimi Uzman Engelli öğreticisi Tahir Sülük ve Yardımcı eğitmen Marmara Üniversitesi Spor Akademisi öğrencisi Selda Güneş bu süre içinde engelli çocuklar ile çok değerli zamanlar yaşadılar ve onları gelecekte karşılaşacakları zorluklara karşı bir nebzede olsun hazırlamak için canla başla çalıştılar. Engelli Yaz Spor Okuluna katılan tüm öğrencilere Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

Yaklaşık olarak 3 saat süren Boğaz Turunda çalınan birbirinden güzel müzik ve düzenlenen değişik eğlencelele doyasıya eğlenen engelli çocuklarımız çok güzel bir gün geçirdiler. Engelli yakınları ile yapmış olduğumuz birebir sohbetlerde bu hizmeti düzenleyen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya yürekten teşekkür ettiklerini söylediler. Çocuklarının yaz spor okuluna katılması ile birlikte sosyal hayata entegre olmada büyük bir adım attığını ve çocukların öz güven geldiğini ve bazı işleri kendi başlarına yapabildiklerini söyleyen engelli yakınları bu tür hizmetin önümüzdeki yılda devam etmesini Başkan Kara'dan istediklerini dile getirmemizi istediler.


Üsküdar 34 - Ziya SÜZENPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.08 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.