Üsküdar'da eTwinning Projeleriyle Eğitime ilgi artıyor

eTwinning adındaki bu topluluk uluslararası bir iş birliği ile farklı coğrafyadaki öğretmen ve öğrencilerin yürüttükleri ortak projelerle iletişim ve etkileşim sağlıyor.

Üsküdar'da eTwinning Projeleriyle Eğitime ilgi artıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Günümüz çocuklarının ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitim plan ve uygulamaları da değişmekte. Çağın gerekleriyle birlikte eğitimde yeni öğrenme modelleri oluşmakta ve öğretmenler interaktif çalışmalar tasarlamakta. İşte bu noktada bazı öğretmenler oyun ve dersin harmanlandığı projeler üretip uyguluyor. eTwinning adındaki bu topluluk uluslararası bir iş birliği ile farklı coğrafyadaki öğretmen ve öğrencilerin yürüttükleri ortak projelerle iletişim ve etkileşim sağlıyor.

Üsküdar Şehit Salih Alışkan İlkokulu bu yıl topluluğa iki farklı projeyle dahil oldu. ''Değerli Dünyam'' ve ''Web2'lerle Öğreniyorum'' projeleriyle öğrenciler farklı ülke ve şehirlerdeki arkadaşlarıyla iletişime geçerek çalışmalar üretti.

İlgin K. Mutlu'nun liderlik ettiği ''Değerli Dünyam'' projesi

''DEĞERLİ DÜNYAM''

Okul müdür yardımcısı Mine K. Bingöl ve 2/B sınıfı öğretmeni İlgin K. Mutlu'nun liderlik ettiği ''Değerli Dünyam'' projesinde dünyamızın bizim için önemi vurgulanarak, her canlıya sevgi, saygı, hoşgörülü, duyarlı olmanın davranışa dönüşmesine yönelik çalışmalar yapıldı. Dünyamıza farklı alanlarda katkıda bulunmuş olan Yunus Emre, Frida Kahlo, Mozart, Mevlana gibi kişiler de konu edildi.

Eylül 2021'de faaliyetlerine başlayan 10 Türk ve 1 Romen öğretmen ile 100'ü aşkın öğrenciden oluşan grup; çalışmalarını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor. Ulusal Kalite Etiketi sürecinin ardından Avrupa Kalite Etiketi sürecinin de tamamlanmasıyla çalışmalarını noktalayacaklar.

Ruşen Eşref Arslan liderliğindeki ''Web2'lerle Öğreniyorum'' projesi

''WEB2 ARAÇLARI İLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM''

3/C sınıfı öğretmeni Ruşen Eşref Arslan liderliğindeki ''Web2'lerle Öğreniyorum'' projesinde öğrenciler; farklı sanal ortamlarda ders içerikleri üreterek oyuna dönüştürüyor. Hem eğlenip hem öğreniyor ve internette güvenli ortamlarda zaman geçiriyor. Şubat 2022 de başlayan projeyi başarıyla bitiren grup çok mutlu.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir