Başkan Kara, Şalpazarlılar'ın gecesine katıldı.

İstanbul'da yaşayan Şalpazarlılar, öğrencilere burs sağlamak için Bakan Demir'in de katıldığı toplantıda buluştu.

Başkan Kara, Şalpazarlılar'ın gecesine katıldı.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'da yaşayan Trabzon Şalpazarılılar, Trabzon Şalpazarı Dernekler Federasyonu (ŞALFED) tarafından eğitim gören öğrencilere burs sağlamak amacıyla Çengelköy Shopia Salonu'nda düzenlenen toplantıda biraraya geldi.

ŞALFED Genel Başkanı Muzaffer Bayraktar'ın evsahipliği yaptığı toplantıya Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, İstanbul Vali Yardımcısı Sadettin Kalan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ile Yeni Şafak Gazete yazarları İbrahim Karagül, İbrahim Kahveci, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, Prof. Dr. Gökhan İpek, Prof. Dr. Turgut İpek ve Şalpazarı Dernekler Federasyonu'na bağlı derneklerin başkanlarıyla çok sayıda davetli katıldı. Kendisi de bir Şalpazarlı olan Bakan Demir yaptığı konuşmada, Şalpazarlıların çeşitli nedenlerle başka kentlere göç ettiğini; bu tür organizasyonların ise hem Şalpazarı hem de hemşehrilerin kaynaşması anlamına geldiğini dile getirdi.

ÖĞRETMENİNİ DAVET ETTİ
Şalpazarı İlkokulu'nda öğretmeni olan Ayşe Şirin'i de davet ederek konuşmasını sürdüren Demir, federasyonun eğitime destek kampanyasına herkesi katılmaya çağırdı. Şalpazarlıların, kemençe ve horon eşliğinde sanatçılar İbrahim Can ve Hülya Polat'ın söylediği Karadeniz türküleriyle coştuğu toplantıda, Bakan Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Kara, Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı ile ŞALFED'e katkıda bulunan tüm davetlilere birer plaket takdim edildi.


RisaleHaber.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.09 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.