Üsküdar'da fırın ve imalathaneler denetlendi

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala, ilçedeki fırın, lokanta ve gıda imalatı yapan firmalara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Üsküdar'da fırın ve imalathaneler denetlendi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala, ilçedeki fırınlara yönelik yaptığı denetimlerin yanı sıra ilçedeki lokanta ve gıda imalatı yapan firmalara denetimi sıklaştırdı.

FIRINLARDAN SONRA YEMEKHANELERE DE DENETİM

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki fırınlara yönelik denetimlerini Ramazan ayı öncesi sıklaştırırken, diğer yandan da ruhsatlı olarak yemek üretimi yapan yemekhaneleri denetledi.

İlçe sınırları içerisinde 120 fırın 70'e yakın kebapçı ve 6 tane yemekhane üretimi yapılan tesis olduğuna dikkat çeken Ruhsat ve Denetim Müdürü Nagehan Gurulkan, ''Başkanımız Hilmi Türkmen'in talimatlarıyla başladığımız denetimlerimizi Gıda ve Çevre Mühendisleri arkadaşlarımızla birlikte aralıksız olarak sürdürüyoruz.

İlçemizdeki yemekhanelere yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz kontrollerde firmaların, teknik ve sıhhi şartlara sahip, iyi üretim uygulamalarına haiz kalite standartlarına uygun yemek üretimi yaptıklarını tespit ettik'' dedi.

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala, ilçedeki fırın, lokanta ve gıda imalatı yapan firmalara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

5 ANA BAŞLIK ÇERÇEVESİNDE DENETİM

Denetim ekiplerinin, ''Risk Analiz Raporu''nda belirlenen 5 ana başlık çerçevesinde mekanları kontrol ettikleri belirtilirken, bu 5 başlık; Çevre kirliliği, yangın güvenliği, genel güvenlik, imar yönünden sıhhi şartlar ve hijyen kuralları olarak sıralandı.

FİRMA SAHİPLERİ KONTROLLERDEN MEMNUN

Ruhsatlı olarak üretim yapan firma yetkilileri Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerinden dolayı memnun olduklarını belirtirlerken, ''Vatandaşların sağlığıyla oynayan ruhsatsız üretim yapan yerlerin tespiti ve bunların piyasadan arındırılması noktasında denetimlerin sürekli şekilde yapılması gerekiyor'' diye görüşlerini dile getirdiler.

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala, ilçedeki fırın, lokanta ve gıda imalatı yapan firmalara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

DENETİMLER RAMAZAN'A KADAR TAMAMLANACAK

Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için bu tür denetimlerini devam edeceği belirtilirken, yemekhanelerin yanı sıra ekmek fırınlarına da yapılan denetimlerin Ramazan ayına kadar tamamlanacağı açıklandı.

EKSİĞİ OLAN FIRINLARA TESPİT TUTANAĞI

Sağlık koşullarını yerine getirmeyenler hakkında tespit tutanağı hazırlanıyor. Kontroller sırasında sağlıksız üretim yapan, personeli yetersiz olan ve makinelerin temizliğinde eksiklikler tespit edilen fırınlara ceza ve ihtar tutanağı hazırlanıyor. Belediye yetkilileri, fırıncılara eksiklerini gidermek için 3 gün ile 15 gün arası süre tanıyor. Bu zaman zarfında gerekli çalışmaları yapmayanlara kapatma dahil yaptırımlar uygulanacak.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir