Revir-in Projesi Üsküdar'da hayata geçti

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Sağlığı - Okul Hemşireliği Projesi (Revir-in) kapsamında Üsküdar'da seçilen pilot okullarda Özel Yunus Emre Hastanesi tarafından revir açıldı.

Revir-in Projesi Üsküdar'da hayata geçti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetim Taslağı'nın 110. maddesine uygun olarak okullarda hemşire görevlendirme uygulamasını başlattı.

Okul Sağlığı - Okul Hemşireliği Projesi (Revir-in) çalışmaları kapsamında, belirlenen ilçemiz Üsküdar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesilerinde ilk uygulama Özel Yunus Emre Hastanesi işbirliği ile revir açıldı.

Bu kapsamda Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğrencileri, belirlenen program dahilinde ve komisyon üyelerinin gözetim, denetim ve sorumluluğunda ders uygulaması yapmaya başladı.

Marmara Üniversitesi öğrencileri, okullarda görev aldıkları süre içerisinde, öğrencilere ayrıca sağlıklı beslenme, ilk yardım, ergenlik dönemi, beden ve ruh sağlığın korunması ve geliştirilmesi gibi konularda seminer de vereceklerdir.

Ayrıca görme taramaları, işitme taramaları, ağız ve diş sağlığı taramaları, büyüme ve gelişme taramaları ve ruh sağlığı taramaları da yapacak. Ayrıca görev alan hemşireler çalışmalar sırasında aileyle işbirliği de yapacaklar.


MEB


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir