Fatih Kablan, başarılarını meclise taşımak istiyor

Engellilere adanmış, başarılarla dolu bir ömrün kahramanı Fatih Kablan, bu başarılarını Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde devam ettirmek için kolları sıvadı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in Engelliler Danışmanlığını yapan Kablan, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Fatih Kablan, başarılarını meclise taşımak istiyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in Engelliler Başkan Danışmanı ve ÜSİM Genel Koordinatörü olarak görev yapan 39 yaşındaki Fatih Kablan, iş hayatındaki başarılarının yanı sıra, siyasi çalışmalarıyla da öne çıkan bir isim.

BÜTÜN ENGELLERİ BAŞARIYLA AŞTI

Hayata ilk adımlarını atmaya başladığı 2 yaşındayken geçirdiği çocuk felci ile ortopedik engelli olan Kablan, azmi ve başarısıyla önündeki bütün zorlukları aşmayı başarmış ve engellilere örnek olmuş bir isim.

1975 yılında Yozgat'ın Sorgun İlçesi Araplı kasabasında doğan Fatih Kablan, ilk ve orta öğretimini Sorgun'da, lise eğitimini İstanbul'da, Hafızlığını ise İstanbul Çınar Altı Kuran Kursu'nda tamamlamış.

Önündeki tüm engelleri aşmayı başaran Fatih Kablan; Temel eğitiminin yanı sıra, İnsan Kaynakları, Kişisel Gelişim, Kariyer Planlama, Bilgisayar Eğitimi ve Muhasebe, Maliyetlendirme gibi pek çok alanda özel eğitimler almış.

BAŞARILARIYLA DİKKATİ ÇEKTİ

1995 yılında iş hayatına atanan, 2002 yılında ise siyasi çalışmalarına başlayan Kablan, özellikle engellilere yönelik yaptığı hizmetlerle örnek olmuş bir isim. Yurt içinde ve yurt dışındaki birçok uluslararası projelerde yer alan Kablan, azmiyle ve başarılarla engellilere önderlik etti.

ENGELLİLERE ÖNDER OLDU

AK Parti İstanbul ve Üsküdar İlçe Teşkilatlarındaki başarılı hizmetleriyle dikkatleri çeken Fatih Kablan, 2014 Yerel Seçimler sonrası, Üsküdar Belediye Başkanı seçilen Hilmi Türkmen'in yönetici kadrosunda görev aldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in Engelliler Başkan Danışmanı ve ÜSİM Genel Koordinatörü olarak görev yapan Fatih Kablan, yüzlerce engellinin iş ve sosyal hayata katılımını sağladı.

BAŞARILARINI MECLİS'E TAŞIMAK İSTİYOR

Fatih Kablan, iş ve siyasi hayatında elde ettiği başarıları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de devam ettirmek için harekete geçti. Kablan, 7 Haziran 2015 günü gerçekleştirilecek olan 25. Genel Seçimlerde milletvekili olmak için kolları sıvadı.

AK Parti'den İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Fatih Kablan, hedefinin; ''Engellilerin, yardım edilen değil, öncü- önder olması'' olduğunu kaydetti.

Misyonunu; ''Onurlu ve erdemli insanlığın var olması için; Eşim ve çocuklarıma çok iyi bir aile babası, akraba ve dostlarım için çok vefalı bir insan, başta ülkemde yaşayanlar olmak üzere tüm insanlık için çok yararlı bir birey olmayı benimsedim'' şeklinde açıklayan Kablan, vizyonunu ise ''İnsan, okursa yücelir, öğrenirse düşünür, bilirse mutlu olur, severse ölür, gülerse ağlar, paylaşırsa yaşar. Hayat ancak bu şekilde anlam kazanabilir'' diye açıklıyor.

Fatih Kablan Kimdir?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in Engelliler Danışmanlığını yapan Kablan, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.1975 yılında Yozgat'ın Sorgun İlçesi Araplı kasabasında doğan Fatih Kablan, ilk ve orta öğretimini Sorgun'da, liseyi İstanbul'da, Hafızlığını ise İstanbul Çınar Altı Kuran Kursu'nda tamamladı.

Hayata ilk adımlarını atmaya başladığı 2 yaşındayken geçirdiği çocuk felci ile ortopedik engeli olan Kablan, azmi ve başarısıyla önündeki bütün zorlukları aşmayı başarmıştır.

Temel eğitiminin yanısıra, İnsan Kaynakları, Kişisel Gelişim, Kariyer Planlama, Bilgisayar Eğitimi ve Muhasebe, Maliyetlendirme gibi pek çok alanda özel eğitimler aldı.

1995 yılında Elif Tekstil'de muhasebe müdürü olarak iş hayatına başlayan Kablan ardından, bilişim sektöründe imar uygulamaları ve fotogrametrik harita üretimi yapan Emi Harita'da, İnsan Kaynakları ve İdari İşler müdürlüğü gibi değişik görevlerde 8 yıl hizmet etti.

Evli ve üç çocuk babası olan Fatih Kablan, orta derecede İngilizce bilmektedir.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2015

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir