Başkan Türkmen, ilk defa oy kullanacak gençlerle buluştu

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 7 Haziran genel seçimlerinde ilk kez sandık başına giderek oy kullanacak gençlerle, Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan Türkmen, ilk defa oy kullanacak gençlerle buluştu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Göreve başladığı andan itibaren gençleri iyiler ve iyiliklerle arkadaş etme hedefi doğrultusunda hareket eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kütüphaneler Müdürlüğü ve AK Parti Üsküdar İlçe Gençlik Kolları tarafından Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde organize edilen etkinlikte 800 Üsküdarlı gençle buluştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 7 Haziran genel seçimlerinde ilk kez sandık başına giderek oy kullanacak gençlerle, Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Program sandık müşahitliği konusunda bilgi veren animasyon filmi gösterimi ile başladı. Devamında Üsküdarlı 10 bin Genci Çanakkale kahramanlarıyla buluşturan Çanakkale ziyaretini anlatan sinevizyon filmi izlendi. Sonrasında ise etkinlik Üsküdar Belediyesi hizmetlerini anlatan tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, medeniyetlerin beşiği, insanlığın mirası olan İstanbul'un ruhuna değer katan Üsküdar'da yaşamanın ayrıcalığına vurgu yaparak, ''Bu güzel semtte yaşıyor olmanın hakkını yine bu güzel semte hizmet ederek, nefes aldığımız gibi nefes vererek ödeyebiliriz'' dedi. Başkan Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Oğuzhan Atagün ve ekibini de çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Gençlik odaklı hizmetlere önem verdiklerinin altını çizen Başkan Türkmen, ''Bizler belediyeler olarak, yollar yapabiliriz, parklar yapabiliriz, böyle güzel tesisler yapabiliriz, insanların evlerine giden yolları, iş yerlerine giden yolları inşa edebiliriz ama bizim için bunların hiç biri başarı hanemize büyük bir mutlulukla yazacağımız hizmetler olmaz. Elbette ki o bu saydığımız hizmetler de önemlidir küçümsemiyoruz ama bizim için önemli olan gençlerle, gençlikle sevgili gençlerimizle birlikte yapacağımız hizmetlerdir diyoruz. Ve gençlerimizi iyilerle iyiliklerle arkadaş edebilirsek bizim için başarı budur'' diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilk defa oy kullanacak gençlerle buluştu

Önemli bir seçimin arifesinde olduklarını dile getiren Başkan Türkmen, ''7 Haziran gerçekten çok önemli bir seçim. Ülkemiz 2002'den bu yana muazzam bir mesafe kat etti. Ekonomide, sanatta, kültürde, ticarette, siyasette, sosyolojik hayatta büyük başarılara imza attık. Artık ülkemiz hem yurt içinde hem yurt dışında gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir ülke haline geldi. Seçimler sadece bizim değil bütün dünyanın, Ortadoğu'nun, özellikle İslam coğrafyası mazlumlarının ve bu milletin iki yakasının bir araya gelmesini istemeyen şer odaklarının da gündeminde. Bu seçiminin önemini ve idrakini bütün benliğimizle yaşamamız gerekiyor'' dedi.

17 Mayıs İstanbul Mitingini de en az 7 Haziran seçimleri kadar önemli olduğunu belirten Başkan Hilmi Türkmen, ''Bu mitingdeki tablo bizim dostlarımıza güven, sevmeyenlerimize de korku salacak bir miting olacaktır'' diyerek mitinge ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkesi beklediğini söyledi.

Hayatta yaşanılan ilklerin bir ömür unutulmadığını söyleyen Başkan Türkmen, ilk kez oy kullanacak gençlerin heyecanını paylaşarak, ''İlk oy kullanacak olanlar bugünü hiç unutmayacaklar. Dolayısıyla ilk oy kullanacak arkadaşlarımız da gerçekten o ilkin verdiği önemi, hazzı, heyecanı duyarak oy kullanacak. Ve bunu arkadaşlarıyla paylaşırken 'Ben ilk oyumu AK Parti'ye ampulün altına büyük bir heyecanla bizzat mührü basarak kullandım' diyerek ömür boyu bunu unutmayacak'' diye konuştu.

Etkinlik Başkan Hilmi Türkmen'in kahvaltıya katılan AK Parti Üsküdar ilçe kolları üyesi gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2015

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir