Av. İrfan Karacan milletvekili aday adaylığını açıkladı

Üsküdarlıları yakından tanıdığı Av. İrfan Karacan, 2014 yerel seçimlerinin ardından CHP İlçe Örgütünden aldığı büyük destek ile İstanbul 1. Bölge'den Milletvekilliği Aday Adaylığını Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı ile açıkladı.

Av. İrfan Karacan milletvekili aday adaylığını açıkladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Av. İrfan Karacan'ı Üsküdarlılar yakından tanıyor, Karacan 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan eğilim yoklamasında İstanbul'daki 17 ilçede 70 bini aşkın üye tarafından oy kullanılmış ve Üsküdar'da 7 aday arasından en çok desteği alan Av. İrfan Karacan ilk sırada yer almıştı. CHP Genel Merkezi ise Üsküdar'dan Belediye Başkanı Adayı olarak İhsan Özkes'i göstererek ilçe örgütünün beklentilerinin tam tersi bir karar vererek beklentileri karşılıksız bırakmıştı.

İrfan Karacan'ın aday adaylığı tanıtım toplantısına CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, İlçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları, İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile birlikte çok sayıda örgüt temsilcisi ve misafirler katıldı.

Av. İrfan Karacan, İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

20 Şubat Cuma Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi'nde gerçekleştirilen aday adaylığı tanıtım programa katılım çok yoğun oldu. İrfan Karacan, misafirlerini kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi ve kısa süreli sohbetler yaptı.

Av. İrfan Karacan, İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Tanıtım programına sinevizyon gösterimi ile başlandı. Sinevizyonda ülkemizde son dönemde gerçekleşen olaylara yer verildi. Sinevizyonun gösteriminin ardından kürsüye gelen Av. İrfan Karacan'ın heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı.

Av. İrfan Karacan, İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

KARACAN, ''BİR HAYALİMİZ VARDI!''

Karacan, ''Yoldaşlar bugün milletvekili aday adayı olarak huzurlarınızdayım. Bu aday adayılığı sürecimin ikinci aday adaylığı açıklaması ilki 2014 yılı mart ayında yerel seçimlerde Üsküdar'dan 8 ay önce büyük bir yolculuğa çıkmıştık. Üsküdar Belediye Başkan Aday Adaylığı bir düğün salonunda pırıl pırıl CHP'li gençlerle, kadınlarla ve tüm örgüt emekçileriyle akşam saat 6'da hayatın son bulduğu Üsküdar'da yeni bir hayat için yola çıkmıştık. Bir kasabaya dönüştürülmüş olan bu ilçemizde yeni bir yaşam alanı oluşturacaktık. 'Dayanın Üsküdarlılar' dedik, 'Yola çıktık geliyoruz' dedik, haykırdık, sokaklarında gezdik, insanlarıyla buluştuk, hangi dinden, hangi ırktan, hangi meshepten, hangi anlayıştan olursa olsun onlarla sokaklarda kucaklaştık. Bir hayalimiz vardı! Bir hayalimiz vardı! Sadece ve sadece Üsküdar'ı kazanmak değildi hayalimiz... Bundan çok emindik. Bizim hayalimiz orayı kazandığımızda neler yapacağımıza ilişkin hayallerdi. Çok güzel hayallerdi bunlar... Ama inandığımız güçlü hayaller maalesef örgütün çok güçlü iradesine rağmen yerine getirilmedi. Dedik ki; 'Tayyip Erdoğan'ın oturduğu ilçede onu yerle bir edelim bize izin verin' dedik. 'Üsküdar muhafazakar Tayyip Erdoğan'ın yeri değil' dedik. Biz buna hayır dedik. Burası Üsküdar, tam bağımsız Türkiye uğruna kalleşlerin faşizmine inat, burada oturduğunu bu sokaklara geldiğini söyledik. Burası dedik 'Deniz Gezmiş'in yurdu' dedik. 'Tayyip Erdoğan'ın değildir' dedik. Ama bütün bunlara rağmen bu hayalimizi maalesef gerçekleştiremedik. Ama ben biliyorum, buradan söylüyorum. Üsküdar'ı 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partili genç bir kardeşimiz yönetecek. Buradan size söz veriyorum. Ben değil genç bir kardeşimiz yönetecek. Ama olsun 'biz düşmanlarımızın bağıyla yaşamaktansa, dostlarımızın yoldaşlarımızın zehriyle ölmeyi tercih ederiz' dedik ve sustuk ve susacağız.'' diyerek duygularını ifade etti.

'BOŞ VER BE KARDEŞİM SENİN CANINDAN DAHA ÖNEMLİ Mİ? SEDYE...'

Ülke gündemi ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Karacan, salondaki örgüt üyeleri ve misafirler tarafından yoğun alkış aldı. Karacan, ''Bir maden ocağında, mahsur kalıp geri döndüğünde sedyeyi kirletmemek için 'Ben ayakkabılarımı çıkartmak istiyorum' diyen Vural Balkış belirleyecek. Bizim geleceğimizi Mehmet Ayvalıtaşların, Ethem Sarısülüklerin katilleri değil, bizim geleceğimizi 'Boş ver be kardeşim senin canından daha önemli mi? Sedye...' diyen hemşireler belirleyecek. Bizim geleceğimizi iyi insanlar belirleyecek. Bu alçakların bütün yapmış olduğu kötülüklere biz adaletle cevap vereceğiz. Ama sevgiyle, ama hoşgörüyle cevap vereceğiz. Ama bir şeyi unutmayacağız! Adalet! Adalet! Adalet!... Eğer bunu unutursak, o gün orada bu katillere boyun eğmeden dim dik ayakta duran insanlara ihanet etmiş oluruz. Bunu asla unutmayacağız.'' dedi.

''UĞRUNA ÖLMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜM...''

İrfan Karacan, konuşmasını bitirdikten sonra kendisinden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen hayat arkadaşı eşini ve çocuklarını çağırarak onlara teşekkür etti.

Karacan, 'Hepiniz benim büyük ailemsiniz, fakat sizin izninizle, uğruna ölmeyi düşündüğüm umutları çalınmış olan daha büyük bir ailem var benim; Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençleri... Lütfen hepinizi burada istiyorum'' diyerek gençleri sahneye yanına davet etti.

Av. İrfan Karacan'ın İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği aday adayı tanıtım toplantısı hep birlikte çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Sahneye gelen gençlerle birlikte sloganlar atan Karacan'a kızından bir sürpriz yapıldı. Büyük kızı Ekin, babasına itafen bir konuşma yaptı. Ekin, ''Bu seçim sürecinde yine her zaman olduğu gibi babamın arkasındayım. Unutmamak gerekir ki; o sadece mesleğini seven bir avukat, sesiyle herkese ulaşabilen ve herkesi kucaklayan bir lider, yüreğinde özgürlük ve mücadele ruhunu taşıyan bir yönetici değil sadece benim gözümde... O aynı zamanda bir baba... Hayatını ailesine, çocuklarına adamış, onları koruyup kollamış ve her zaman yanlarında olmuş... Kendisi bana bir fidan olarak dik durmayı ve haksızlığın karşısında ise dev bir çınar gibi yükselmeyi öğretti. Bugün olduğum insanı ben aileme borçluyum, en çokta babama...'' diyerek salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Av. İrfan Karacan, İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili aday adaylığını açıkladı

Av. İrfan Karacan'ın İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği aday adayı tanıtım toplantısı hep birlikte çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2015

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir