Üsküdar'a yeni kültür müdürü atandı

Hilmi Türkmen yönetimindeki Üsküdar Belediyesi, yeni dönemde gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Surre Alayı'nın ardından gerçekleştirilen 26'ıncı Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali, medyada geniş yankı buldu.

Üsküdar'a yeni kültür müdürü atandı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kültür Müdürlüğü'ne atadığı yeni isimle Üsküdar'ın kültür ve sanatla hatırlanmasını istiyor.

Hilmi Türkmen yönetimindeki Üsküdar Belediyesi, yeni dönemde gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Surre Alayı'nın ardından gerçekleştirilen 26'ıncı Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali, medyada geniş yankı buldu.

Bu başarının arkasında Kültür Müdürlüğü'ne yeni atanan isim var. Başkan Türkmen, göreve gelirken Sultanbeyli Belediyesi Kültür Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Mazak'ı da kadrosuna katarak Kültür Danışmanı yaptı. Daha sonra Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atamasını yaptığı Mehmet Mazak'la bir dizi Kültür etkinliği planlayan Başkan Türkmen Üsküdar'ın Tarih ve Kültürle anılacağını belirtti.

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nden mezun olan Mehmet Mazak, 1998 yılında ''İstanbul'da Kayıkçı Esnafı ve 1802 Tarihli Kayıkçı Esnafı Sayım Defteri'' konulu yüksek lisans tezini tamamladı. İlk kitabı 1998 yılında ''Eski İstanbul'da Deniz Ulaşımı'' adıyla İDO tarafından yayımlandı. Daha sonra İstanbul'un aydınlatma ve ısıtma tarihi ile ilgili olarak ''Osmanlı'dan Günümüze Havagazının Tarihçesi'' kitabı üç cilt halinde İGDAŞ tarafından yayımlandı. Bu yayınları 2000 yılında ''İstanbul Depremleri'', 2001 yılında ''Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği'', 2006 yılında ''Baki Kente Ab-ı Beka Hamidiye'' kitapları takip etti.

İstanbul şehir tarihi ve kültürü üzerine çok sayıda makalesi yayımlanan Mehmet Mazak, bazı dergilerin yayın ve bilim kurullarında bulundu. Ulusal ve Uluslararası bir çok festival, sempozyum ve organizasyonları oluşturup başkanlık ve yürütme kurullarında yer aldı. Kültür iletişimi ve Kültürel Kimlik ve Marka oluşturma konusunda çalışmalarda yer aldı.


Üsküdar 34 - Ali Ağın


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir