Üsküdar'da bağımlı çocuklara şefkat eli

Üsküdar Belediyesi Gençlik Yaşam Merkezi, madde bağımlısı çocukları sahada tespit ederek, hayata kazandırmaya çalışıyor.

Üsküdar'da bağımlı çocuklara şefkat eli
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Gençlik Yaşam Merkezi, madde bağımlısı çocukları sahada tespit ederek, hayata kazandırmaya çalışıyor. Merkezin çalışmalarında yaşadığı en büyük sorun ise, çocukları tedavi olmaya ikna etmek.

Madde bağımlılığı ile mücadele, Üsküdar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gençlik Yaşam Merkezi'nde aralıksız devam ediyor. Madde bağımlısı çocukların ailelerini psikolog ve sosyolog ile birlikte evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen Proje Koordinatörü Kevser Terzioğlu, çocuklara bağımlı olduklarını itiraf ettirip, zararı noktasında donanım sağlandığını belirtti. Bağımlılığı itiraf etmenin zor olduğunu dile getiren Terzioğlu, maddeyi tamamen bırakma diye bir şeyin kolay kolay mümkün olmadığını ancak kişinin sefaletten kurtarılabildiğini ifade etti.

İKNA ETMESİ ZOR

Saha çalışmacısı Osman Uçar ise en önemli sorunun çocukları tedavi için ikna etmek olduğunu belirtirken, saha çalışmalarında çocukların sohbetlerine dahil olup onların güvenini kazanmanın daha sağlıklı olduğunu söyledi. Madde bağımlısı çocukların kursa devam noktasında sıkıntılar yaşandığını söyleyen Terzioğlu, 10'dan fazla bağımlının bir arada tutulmadığını belirtti.

EĞİTİM VE SPOR

Çocukların kursa servisle getirildiğini dile getiren Terzioğlu, okuma yazma bilmeyenlere öğretildiğini, spor faaliyetleri yürütüldüğünü ifade etti.


Yeni Şafak İnternet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir