Sağlık Bakanlığı'ndan Üsküdar Devlet Hastanesi Açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Üsküdar Devlet Hastanesi'ne ilişkin ''Bu hastane hasta eder'' başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan Üsküdar Devlet Hastanesi Açıklaması
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bazı medya kuruluşlarında ''Bu hastane hasta eder'' başlığı ile verilen haberde Üsküdar Devlet Hastanesi'ne ait bir takım iddiaların ve fotoğrafların yer almasına ilişkin Sağlık Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''Üsküdar Devlet Hastanesi hizmet binası Bakanlığımızın hastane yenileme projeleri arasında yer almaktadır. Yeni hastane projesi kapsamında hastane ana binası yıkılıp, modern bir hastane inşa etmek üzere bütün hazırlıklar yapılmış ve tüm süreçleri tamamlanmıştır. Ancak hizmetin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için mevcut binanın yıkımı, Üsküdar Devlet Hastanesi'ne bağlı Validebağ Ek Hizmet Binası'nın deprem güçlendirme çalışmasının tamamlanıp, Haziran ayında teslim edilmesinden sonra gerçekleştirilecektir. Buna rağmen yıkılacak olan ana binada daha sağlıklı mekanlarda hizmet vermek adına iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır'' denildi.

Haberde yer alan fotoğrafların hastaların kullanımına tamamen kapalı ve yenilenme kapsamında olduğu kaydedilen açıklamada, ''Haberde bahsi geçen inşaat moloz ve hafriyat atıkları hafta sonu ve mesai saatleri dışında yapılan yenileme çalışmalarına ait olup, hastanenin arka tarafında bulunan ve vatandaşlara tamamen kapalı olan alanda toplanmaktadır. Bu alana ait fotoğraflar ise bu zaman dilimine ait'' ifadelerine yer verildi.

Haberde yer alan ''laboratuvarda kullanılmış tıbbi malzeme atıkları siyah poşetler içinde kapının önüne yığılmış'' iddiasının asılsız olduğu belirten açıklamada, ''Tıbbi ve tehlikeli atıklar dünya standartlarına uygun şekilde kırmızı tıbbi atık poşetleri ile ilgili depolarda toplanmaktadır'' bilgisi verildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir