Kartal Belediyesi'nden Sağlık Atılımı

Kreş öğretmenleri ilk yardım eğitimi aldılar.

Kartal Belediyesi'nden Sağlık Atılımı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

"Her mahalleye bir kreş" sözünü tutan ve göreve geldiği günden bugüne kadar Kartal'da 1 olan kreş sayısını 7'ye yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, çocuklara verdiği önemi her fırsatta dile getiriyor. Türkiye'nin geleceğini çocukların şekillendireceğini vurgulayan ve doktor olmanın da getirdiği hassasiyetle ilk yardımın önemine ve acil müdahalenin hayat kurtarmadaki rolüne dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kapsamda Kartal'da bulunan tüm kreş öğretmenlerinin ilk yardım eğitimi almalarının önemini vurguladı.

Bu kapsamda Kartal Belediyesi'ne bağlı olan 7 kreşteki 48 öğretmen ilk yardım eğitimi aldı. 2013-2014 döneminde 541 öğrencisi bulunan Kartal Belediyesi'nin kreşlerindeki öğretmenlenler verilen eğitim sonrasında yeterlilik sınavından geçip onaylı sertifikalarını alacaklar. Ali Rıza İkisivri ve Kreş Müdürü Enif Yavuz, ilkyardım eğitimi alan öğretmenleri yerinde ziyaret ederek derslere katıldılar.

Kazalarda ve olası afetlerde meydana gelebilecek sağlık önlemlerine yönelik olarak İlkyardım Eğitim Merkezi'ni açan Kartal Belediyesi, İstanbul'da yetki almış ilk ilçe belediyesi olma özelliğini de taşıyor.

Kartal Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi'nde eğitimler, yetki almış uzman personeller tarafından veriliyor. Eğitimlerde genel ilkyardım bilgilerinin yanı sıra kırık çıkıklarda ilk yardım, zehirlenme, boğulma, kanama, hava yolu tıkanıklıkları, hayvan ısırmaları, bilinç bozuklukları gibi konularda da uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi veriliyor. Eğitim sonunda eğitimi tamamlayanlara, girecekleri yeterlilik sınavından sonra onaylı sertifika verilecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Bölge Haberleri

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir