Beykoz'da İbrahim Sadri'yle Sezai Karakoç Şiirleri

Türk Edebiyatı'nın yaşayan en önemli şairlerinden "Diriliş Nesli"nin kurucularından şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç'un en seçkin şiirleri İbrahim Sadri'nin yorumuyla ilçe sakinleriyle buluştu.

Beykoz'da İbrahim Sadri'yle Sezai Karakoç Şiirleri
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Sezai Karakoç Şiirleri" Gecesi'nde şairin şiir dünyamızda iz bırakan dizeleri dinleyicileri aşk, varlık, hakikat, arayış ve diriliş âlemlerinde büyüleyici bir yolculuğa çıkardı.

İbrahim Sadri'nin etkileyici yorumuyla Sezai Karakoç'un eşsiz şiirlerinin buluştuğu etkinlik Şairin  "Merhaba" adlı şiiriyle başladı.

Gecede ayrıca "Köşe", "Liliyar" şiirlerinin yanı sıra "Sürgün Ülke'den Başkent'ler Başkenti'ne", Mona Rosa ve "Taha'nın Kitabı" gibi temel yapıtlardan kısımlar okundu.

"Sezai Karakoç Şiirleri" Gecesi'nde, şairin Hz. Muhammed (SAV)'e ithaf ettiği "Küçük Na'at" de yer aldı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Bölge Haberleri

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir