Tuzla'dan Anadolu'ya Yöresel Geceler

Tuzla Belediyesi ve 23 yöre derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Tuzla'dan Anadolu'ya Yöresel Geceler, Nevşehirliler Gecesi ile başladı.

Tuzla'dan Anadolu'ya Yöresel Geceler
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Tuzla Belediyesi, farklılıkların zenginliğini ortaya koyan ve toplumsal kaynaşmayı sağlayan Tuzla'dan Anadolu'ya Yöresel Geceler etkinliğini bu yıl da sürdürüyor. Tuzla Belediyesi ve yöre derneklerinin birlikte gerçekleştirdiği etkinliklerin ilkine, İstanbul Nevşehirliler Derneği ev sahipliği yaptı. Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi?nde gerçekleştirilen etkinlik, www.tuzlaweb.tv tarafından canlı yayınlandı. Nevşehirliler Gecesi?ne AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Tuzla ve çevresinde yaşayan Nevşehirliler katıldı.

Şen, Başkan Yazıcı'ya Teşekkür Etti

İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen, gecede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Nevşehir için ikincisini yaptığımız bu canlı programda bize bu organizasyonu sunan Tuzla Belediye Başkanı Sayın Şadi Yazıcı'ya şahsım ve Nevşehirliler Derneği adına çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız, bizi hiç yalnız bırakmadı. Bu organizasyonları yapıp bizi hemşehrilerimizle buluşturdu."

Gençlerimizi Donanımlı Yetiştirin

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, derneklerin birlik ve beraberliği sağlamadaki yönüne dikkat çekti. Yaptıkları organizasyonlarda kültürlerin yaşatılmasını amaçladıklarını belirten Başkan Yazıcı, "Tuzla?da yaşarken İstanbul'un bir parçası, Türkiye'nin bir parçası ve hep beraber bir bütünün parçası olarak geleceğe adım atmanın yolunu bulmaya çalışıyoruz. Biz böylesine geniş coğrafyada ve bütün medeniyetlere beşiklik yapmış Anadolu'dan kalkıp büyük kentlere geldiysek bu coğrafyanın, bu kentin bütün güzelliklerini bu kentte de yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi oluşturabilmenin yolu cemiyetçilikten, birlikte hareket edebilmekten geçiyor. Geleceğe yapacağımız en önemli yatırım ve vazife, gelecek nesilleri donanımlı yetiştirebilmektir. Cihanşumul olmanın tek yolu insan yetiştirmek olacaktır. Tuzla Belediyesi olarak yapmak istediğimiz; buradaki birlik ve beraberliği ülkemizin geneline ulaştırabilmektir." şeklinde konuştu.

Anadolu'nun Güzelliklerini İstanbul'da Yaşatıyoruz

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin de konuşmasında, "Hepimiz Anadolu'nun farklı yerlerinden gelsek de Anadolu'nun güzelliklerini İstanbul'da yaşatıyoruz. Derneklerimizin özverili gayretleriyle bu faaliyetleri önemseyen hemşerilerimizin katılımlarıyla da Anadolu'nun güzelliklerini, bizi biz yapan değerlerini tekrar hayata geçirmeyi, tekrar o güzel günleri, güzellikleri yaşatmayı, ortaya koymayı bu fırsatlarla gerçekleştiriyoruz." ifadesini kullandı.

Şehrimizi Zenginleştirelim

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Nevşehirliler'e kültürlerini yaşatma çağrısında bulundu. Kaya, "Hepimiz bu şehirdeyiz. O yüzden sanatımızı, kültürümüzü, örfümüzü, geleneklerimizi bu şehirde yaşatalım. Bunu ihmal etmeyelim. Mutlaka sanat ruhumuzu büyütelim. Kendi medeniyetimizin değerlerini gelecek nesillere aktaralım. Şehrimizi zenginleştirelim." dedi.

İkinci Etkinlik Bolulular Gecesi

İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen, derneğe katkılarından dolayı başta AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin olmak üzere kişi ve kurumlara teşekkür plaketi verdi.

Nevşehirliler Gecesi'nde sahnede çömlek imal edildi, yörede yetişen ürünler, mutfak kültürü ve kuruyemiş çeşitleri ikram edildi. Yöresel sanatçılar, söyledikleri şarkılar ve türkülerle Nevşehirliler'e coşkulu bir gece yaşattı.

Tuzla'dan Anadolu'ya Yöresel Geceler, 8 Aralık 2013 Pazar günü Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi'nde Bolulular Gecesi ile devam edecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Bölge Haberleri

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir