Başkan Çelikbilek: "Beykoz'da İnsan Odaklı Bir Kentsel Gelişimi Hedefliyoruz"

26-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Akıllı Kentler Zirvesi'nin (WICS), Kentsel Dönüşüm ve Çevre başlıklı oturumuna konuşmacı olarak katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kentsel dönüşümle ilgili olarak...

Başkan Çelikbilek:
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

26-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Akıllı Kentler Zirvesi'nin (WICS), Kentsel Dönüşüm ve Çevre başlıklı oturumuna konuşmacı olarak katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kentsel dönüşümle ilgili olarak: "2/B'yi ilçemiz için bir avantaj haline getirmek için çalışıyoruz.  Beykoz'da insan odaklı bir kentsel gelişimi hedefliyoruz, hiç bir ilçe sakinimiz mağdur olmayacak" dedi.

İngiltere'nin Başkenti Londra Merkezli EurAsia Strategies tarafından İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen zirveye 30'u aşkın ülkeden 100'ün üzerinde alanında önemli ve lider kişiler katıldı.

Zirvenin Kentsel Dönüşüm ve Çevre başlıklı oturumuna konuşmacı olarak katılan Başkan Yücel Çelikbilek 2/B yasasını ilçe için avantaj haline getirmek için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: "Türkiye?nin orman bakımından en zengin ilçelerinden biriyiz. İlçemizin  %84'ü ormanlarla kaplı ve biz böyle güzel bir coğrafyada değişimi ve gelişimi insanı merkeze alarak sağlamakla mükellefiz. Beykoz'da insan odaklı bir kentsel gelişimi hedefliyoruz. Yerinde dönüşüm dediğimiz bir formülle insanların yerinde kalmasını sağlayarak hiçbir ilçe sakinimizi göndermeden ve mağdur etmeden bu dönüşümü gerçekleştireceğiz. Türkiye'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurarak 2/B yasasında yer alan proje alanı uygulamasından ilk yararlanan belediye biziz. Proje alanı uygulamasıyla 2/B arazilerinin %80'inde imarlı alanlara sahip oluyoruz. Vatandaşlarımız şayet hak sahipliğini Milli Emlak'tan alsalardı yalnızca bu arazilerin %30 kadarında imarlı alana sahip olacaklardı. Biz proje alanı uygulamasıyla ilçe sakinlerimize güzel imkânlar kazandırdık."

2/B satışlarından elde edilen gelirin belediyenin kasasında kalacağını da vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Bu arazi satışlardan elde edilen gelirle dışarıdan bir finansman kaynağı kullanmaksızın en az on bin konutu kendimiz dönüştüreceğiz. Bu da ilçemiz için önemli bir kazanımdır" şeklinde konuştu.

Yeşil Çevre İçin "Sıfır Atık"

Başkan Çelikbilek geleceğin yeşil kentleri ve sürdürülebilir çevre için de geri dönüşüm atık merkezleri kurduklarını ve atıkların yerinde geri dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek: "Sıfır atık sloganıyla başlattığımız çalışmayla 10 konteyner çöp çıkartan bir sitemiz artık günde 1 konteyner çöp çıkartıyor. Bu uygulamayı tüm ilçeye yayacağız ve çevre konusunda da öncü olacağız" diyerek konuşmasını tamamladı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Bölge Haberleri

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir