Şiddet Gören Kadın

Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği (HAK-EDER) tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında verilen seminerde, şiddet gören kadınlara tek bir merkezden hizmet verileceği belirtildi.

Şiddet Gören Kadın
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AB fonları ve Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle HAK-EDER  tarafından başlatılan "Kadınların Sosyal Hayata Hazırlanması" projesi kapsamında seminer veren İlçe Eski Emniyet Müdürü Mazlum İrfan Bekaroğulları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalışmalarıyla artık şiddet mağduru kadınlara tek merkezden hizmet verileceğini söyledi.

Adres ŞÖNİM

Bakanlık bünyesinde kurulmaya başlayan Şiddeti İzleme ve Önleme Merkezi (ŞÖNİM) aracılığıyla mağdur kadınların farklı kurumlardan yardım istemesi yerine, ilgili kurum ve kişilerin bu merkezlere gelerek mağdurlara hizmet vereceğini söyledi.

6284 Sayılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Dair Kanun ve kazanımları hakkında bilgi veren Bekaroğulları, "Devlet kadına yönelik şiddeti çözmekte kararlı. 6284 sayılı yasa da bunu gösteriyor. Mağdur kadın kaderine terk edilmiyor. Bakanlık bünyesinde kurulan ŞÖNİM'ler "tek kapı" modeli getiriyor, artık şiddet gören kadın kapı kapı dolaşmayacak" dedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen semineri HAK-EDER Derneği üyeleri ve ilçe sakinleri izledi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Bölge Haberleri

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir