Doktorlara hastaneye yakın ikamet şartı geliyor

Yeni hazırlanan yasaya göre, uzman hekimler 15 dakikada hastaneye ulaşabilecek mesafede oturacak.

Doktorlara hastaneye yakın ikamet şartı geliyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Hekimlere çalıştıkları hastanelere 15 dakika veya ilçe sınırları içerisinde ikamet şartı getiriliyor.

KISA SÜREDE HASTENEDE OLMAK ZORUNDA

Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, önümüzdeki günlerde Meclis genel kurulu gündemine gelecek yasa hakkında konuştu. Yeni yasal düzenlemeye göre icapçı hekimler göreve çağrıldıklarında kısa süre içerisinde hastaneye ulaşabilecekleri mesafede oturacak. Bu durumun 66 bin hekimi ilgilendirdiği öğrenildi.

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET AFFEDİLMEYECEK

Bugün Gazetesi'nden Çetin Çiftçi'nin yaptığı habere göre yasa ile sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların cezalarının iki kat artırılacağını ifade eden Yurttaş, ceza alan kişilerin tutukluluk hallerinin ertelenmeyeceğini kaydetti. Yurttaş, acil servis ve yoğun bakımda çalışan sağlık personelinin nöbet ücretlerinin yüzde 50 oranında artırılacağını ifade etti. Hastanede görevli uzman doktorların, gerekli durumlarda çağrılmak üzere evlerinde tuttukları nöbete icap nöbeti deniliyor. Tüm uzmanlar icap nöbetini, hastanelerde bir branştaki uzman sayısının 4'ten az ancak birden fazla olduğu durumlarda tutuyor. İcap nöbetçisi mesai saatleri dışında kurumun idari ve tıbbi her türlü gereklerinden sorumlu oluyor.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir