Üsküdar Belediyesi'nden Ücretsiz Ruh Sağlığı Hizmeti

Üsküdar Belediyesi tarafından vatandaşların psikiyatrik rahatsızlıklarına yönelik hizmet vermek üzere Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmete alındı.

Üsküdar Belediyesi'nden Ücretsiz Ruh Sağlığı Hizmeti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından vatandaşların psikiyatrik rahatsızlıklarına yönelik hizmet vermek üzere Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmete alındı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak kurulan Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde haftanın her günü depresyon, takıntılar, panik ataklar gibi bütün psikiyatrik rahatsızlıklara yönelik muayene, reçete ve ilaç raporu düzenlenmesi gibi işlemler yapılabilecek.

Merkezde poliklinik hizmetlerinin yanı sıra şizofreni ve benzeri psikotik rahatsızlıklar ve duygu durum bozukluklarına yönelik özel hizmetler de yer alacak. Merkezde, hastaların düzenli ilaç kullanmalarının sağlanması, hastalık nedeniyle bozulabilen sosyal yeteneklerinin tekrar kazandırılmasına yönelik rehabilitasyon çalışmaları bulunacak.

Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde bunların yanı sıra hasta ve ailelere ücretsiz ulaşım kartı ve engelli maaşı gibi sosyal haklardan nasıl yararlanabileceklerine ilişkin danışmanlık hizmeti verilirken, evden çıkmayı reddeden hastalar için tedavi ekibinin, bulunduğu yere giderek hastayı tedaviye döndürme konusunda çalışmalar da gerçekleştirecek.

Hastaların dışında hastalık yükü nedeniyle sıkıntı çeken aile bireylerine yönelik hizmetlerin de yer aldığı merkezden vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanacak.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir