Kutlu Doğum haftası Üsküdar'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Üsküdar Müftülüğü, Kutlu Doğum haftası kapsamında kadınlara yönelik ''Hz. Muhammed ve İnsan Onuru'' temalı bir program düzenledi.

Kutlu Doğum haftası Üsküdar'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Müftülüğü, Kutlu Doğum haftası kapsamında kadınlara yönelik ''Hz. Muhammed ve İnsan Onuru'' temalı bir program düzenledi.

Programda konuşan Vaize Hatice Engin Ersoy, ''İnsanın onurlu kalması onun sadece Allah'a kul olmasıyla mümkündür. Dolayısıyla ''La ilahe illallah'' demek aslında ben onurlu yaşama mücadelesi veriyorum demektir''dedi.

Peygamberimiz'in onurlu hayatından örnekler veren Ersoy, cahiliye döneminde bir meta olarak muamele gören kadının İslam ile onure edildiğini belirterek, şunları söyledi: ''Önceleri bir meta olarak muamele gören kadın, Peygamberimiz'in İslam'ı bildirişinden sonra özel bir değer kazanmıştır ki bu sadece teoride kalan bir değer değil, Peygamberimiz'in kadınlara yönelik davranışlarıyla somutlaşan bir değerdi. O, kız çocuklarının bir değer ifade etmediği, tersine bir yük hatta utanç olarak addedildiği bir dönemde, kızı Fatıma geldiğinde onu ayakta karşılar, alnından öperdi.''


Star


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir