Üsküdar'da Sucuk Denetimi

İstanbul İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, et ürünlerinde yeni döneme denetimlerle başladı. Uygunsuzluk tespit edilen bazı işyerlerine para cezası uygulandı.

Üsküdar'da Sucuk Denetimi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, et ürünlerinde yeni döneme denetimlerle başladı. Uygunsuzluk tespit edilen bazı iş yerlerine para cezası uygulandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hazırladığı, 3 ay önce Resmi Gazete'de yayımlanan, ''Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği'' bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Döner, pastırma, sucuk, köfte, jambon ve diğer et ürünlerinin standartlarının belirlendiği tebliğ ile birçok değişiklik yapıldı. Tebliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte İstanbul İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, konuyla ilgili denetimler gerçekleştirdi. Üsküdar'da bulunan birçok işyerine giren denetim ekipleri, yeni yürürlüğe giren tebliğin uygulanmasının denetiminin yanı sıra genel denetimler de gerçekleştirdi. Yeni mevzuata uygun olmayan ya da başka eksikleri bulunan bazı iş yerlerine para cezası uygulandı.

Denetimler sonrasında gazetecilere bilgi veren İstanbul Tarım İl Müdürlüğü Denetim Birim Sorumlusu Azmi Yüksel 3 ay evvel yayımlanan tebliğ ile Türkiye'de bazı şeylerin değiştiğini ifade ederek ''Bunların başında karışım et ürünlerinin hazırlanıp tüketime sunulması, bazı etiket bilgilerinin düzenlenmesi, bazı ürünlere soya katılması gibi bir takım yeni düzenlemeler yapıldı. Bugün yürürlüğe giren tebliğle birlikte İstanbul iline bağlı 39 ilçe müdürlüğümüzde 500'den fazla gıda kontrol görevlimizle beraber, gıda işletmecisi olarak satış yerlerinde faaliyet gösteren işletmelerin resmi kontrollerini yapıyoruz. Bu süreçte yeni düzenlemelere işletmelerin uyum gösterip göstermediği kontrol ediliyor. Bugün yürürlüğe giren mevzuata uygun olamayan hem üretim yerlerine, hem de satış yerlerine 12 bin 800 lira idari para cezası uyguluyoruz ve ürünlere de el koyuyoruz'' dedi.


Ajanslar


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir