Üsküdar Sempozyumu'nun tarihi belli oldu

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Üsküdar Sempozyumu 2-4 Kasım tarihleri arasından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.

Üsküdar Sempozyumu'nun tarihi belli oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yıllardır düzenlenen ve artık bir gelenek haline gelen Üsküdar Sempozyumlarının yedincisi 2-4 Kasım tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Çeşitli üniversitelerin Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent statüsündeki öğretim üyelerinden oluşan 28 kişilik bilim kurulu üyelerinin katılacağı Sempozyumda; İstanbul'un fethinden bir asır önce Türk yerleşiminin görüldüğü ve kök salmaya başladığı Üsküdar'ın 660 yıllık kültür birikimine ışık tutmak amaçlanıyor. 3 günlük Sempozyum süresince Üsküdar'ı geleceğe taşımak adına yapılmış, yapılmakta ve yapılacak olan çalışmalar kamuoyu ile paylaşılacak.

''1352'den Bugüne Şehir'' konusu ele alınacak
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Sempozyumun bu yılki konusunu ise Üsküdar'ın ilk yerleşim tarihi olan ''1352'den Bugüne Şehir'' oluşturuyor. Sempozyum kapsamında önce yerel bir perspektifle Üsküdar ele alınacak, sonra da Üsküdar'ın tarih, edebiyat, eğitim, mimari, sanat gibi maddi ve manevi kültür birikimleri, dün-bugün-yarın bütünlüğü içerisinde gündeme taşınacak.

Açılış programı 2 Kasım Cuma günü saat 19.00'da Kandilli Geleneksel El Sanatları Merkezi'nde yapılacak olan ve 16 oturumdan oluşan 7. Üsküdar Sempozyumu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili'nin Üsküdar Sempozyumları üzerine değerlendirme konuşması ile başlayacak. Sempozyum süresince ayrıca 19. ve 20. yüzyıl haritalarında Üsküdar Sergisi, Hanım Sultanların Ebedi Nakışları Sergisi, Mavera Türk Müziği Topluluğu'nun konseri de yer alacak.

7. Üsküdar Sempozyumu Broşürü için buraya tıklayın.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir