Anadolu yakasının ilk TRSM Üsküdar'da açıldı

Beylerbeyi TRSM 10 Ekim Çarşamba günü hizmete açıldı.

Anadolu yakasının ilk TRSM Üsküdar'da açıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi(TRSM), Erenköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak, Üsküdar bölgesinde yaşayan ve ağır ruh sağlığı olan hastalara hizmet verecek.

Üsküdar Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı
Açılış İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Deniz, Halk Sağlığı Müdürü Doç.Dr. Mustafa Taşdemir, Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve halkın katılımları gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Erenköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Serhat Çıtak ''Merkezimiz Anadolu yakasının ilk merkezi olma özelliğini taşıyor. Halkımız buradan çok faydalanacaktır. Yakın zamanda Anadolu yakasında; Pendik ve Sultanbeyli TRSM'lerimizde faaliyete geçecek'' dedi.

Anadolu yakasının ilk Toplum Ruh Sağlığı Merkezi
Açılışta konuşma yapan Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir ''Ruh sağlığıyla ilgili üç temel yaklaşım mevcut. Bunlardan ilki hastane temelli yaklaşım, ikincisi toplum temelli yaklaşım ve sonuncusu da bu iki yaklaşımın karışımı, denge modelidir. Bizler de şimdi denge modelini baz alıyoruz. Bu merkezimizde bu modele örnek teşkil ediyor''dedi.

Toplum ruh sağlığı merkezleri hayata açılan penceredir
Bu merkezler hayata açılan pencerelerdir diyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu ''Toplumun damgaladığı, ailelerin korkudan sakladığı hastalarımızı, modern psikiyatrik yaklaşım olan toplum temelli yaklaşımla bu merkezlerimizde hayata kazandıracağız.Önemli olan merkezi açtıktan sonra işlevselliğini sağlamaktır. İstanbul 30'un üzerinde toplum ruh sağlığı merkezini hak ediyor'' şeklinde konuştu.


Haberler.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir