Meme kanseri teşhisinde ''Sofıa'' dönemi

Academic Hospital'da hizmete giren ''Sofıa'' cihazı ile otomatik, radyasyonsuz, acı vermeden ve sıkıştırma yapmadan meme incelemesi yapılabilecek.

Meme kanseri teşhisinde ''Sofıa'' dönemi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Marmara Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Vakfı'na bağlı Academic Hospital'da hizmete giren ''Sofıa'' cihazı ile otomatik, radyasyonsuz, acı vermeden ve sıkıştırma yapmadan meme incelemesi yapılabilecek.

Üsküdar Bağlarbaşı'ndaki hastanede düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Academic Hospital Genel Direktörü Prof. Dr. Hakan Tezcan, yeni bir teknoloji olan otomatik 3 boyutlu meme ultrasonu cihazı ''Sofıa''nın, Türkiye'de ilk kez tanıtıldığını söyledi.

Tezcan, cihazın, otomatik meme ultrasonu çektiğini belirterek, ''Hasta masaj yatağında yüz üstü yatıyor. Her iki memenin, otomatik, üçer dakikada, çok hızlı ve 3 boyutlu bir şekilde normal ultrasona göre daha teknolojik olarak çekimi tamamlanıyor. Meme kanserinde iki tane teknik var. Birisi mamografi, diğeri de meme ultrasonu. Bu, meme ultrasonunun en ileri teknolojisi'' dedi.

''Sofıa'' cihazının tanıtımına katılan sanatçı Hülya Avşar da daha önceki mamografi veya ultrasonun yatarak yapıldığını ifade ederek, ''Mamografi, gerçekten hanımları zorlayan bir makine. Momografiye girebilmek ve göğsünüzü tamamen kontrol ettirebilmeniz için vücudun yarısından çoğu makineye girmek zorunda. Göğüsünüz uzuyor, pestile dönüyor. İşkence şeklinde bir tedavi şekliydi. Şimdi bu makineye baktığımda hamile hanımlarında rahatlıkla yapabileceği bir şey. Radyasyon almıyor. 3 boyutlu kontrol şansımız var. Sık sık yaptırabilme şansımız var'' görüşlerini dile getirdi.

Sofıa cihazı
Otomatik, radyasyonsuz, acı vermeyen, sıkıştırma yapmayan bu cihazla, meme incelemesi çok daha kolay ve konforlu yapılabilecek. Son teknoloji ürünü olan cihazla, her yaştaki kadın ve erkeğin meme incelemesi yapılabilecek.

Ultrasonografi ile tomografi tekniğini birleştirdiği için dünyada tek ve eşsiz bir teknoloji olan Sofıa, yoğun meme dokusunun veya şüpheli bir olgunun teşhisini netleştirmek için kullanılıyor. Radyasyonsuz çalışan Sofıa ile her yaştaki kadın veya erkek meme taramasını güvenle, radyasyona maruz kalmadan yaptırabiliyor.

Sofıa ile ayrıca, doppler uygulaması ve yeni kanser teşhis tekniği olan elastografi ölçümü de otomatik olarak yapılabiliyor.


Star Gazete


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir