SES üyeleri GSS sistemini protesto etti

Üsküdar Devlet Hastanesi önünde toplanan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Anadolu Yakası Şubesi üyesi bir grup, sağlık sistemindeki bazı uygulamaları protesto etti.

SES üyeleri GSS sistemini protesto etti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Anadolu Yakası Şubesi üyesi bir grup, sağlık sistemindeki bazı uygulamaları protesto etti.

Üsküdar Devlet Hastanesi önünde toplanan grup, ''GSS ve Kamu Hastane Birlikleri uygulamasına son verilsin'', ''Güvencesiz çalıştırmaya son'', ''Hastaya nitelikli, eşit, ücretsiz sağlık hizmeti'' yazılı döviz ve pankartlar taşıyarak, ''Sağlık hakkı satılamaz'' ve ''Herkese eşit, ücretsiz sağlık'' şeklinde sloganlar attı.

''Performans değil, temel ücret'', ''Güvenceli iş, güvenceli gelecek'' ve ''Sağlık haktır'' yazılı önlükler giyen grup adına açıklama yapan SES Anadolu Yakası Şube Başkanı Sevgi İnce, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında son 10 yılda ''sağlığın büyük ölçüde özelleştirildiğini, sosyal hizmeti tasfiye çalışmalarının başlatıldığını, başta sağlık ve sosyal hizmet alanı olmak üzere kamu alanında güvencesiz taşeron çalıştırmanın genel kurul haline getirildiğini'' öne sürdü.

Genel Sağlık Sigortası'nın ertelenen maddelerinin yürürlüğe girdiğini belirten İnce, Sağlıkta Dönüşüm Programı için gerekli yasal zeminin genelge ve yönetmelikle tamamlandığını kaydetti. İnce, genelgedeki bazı maddeleri ve Genel Sağlık Sigortası'nın bazı maddelerini de eleştirdi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.


Haber7.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir