Türkiye'nin ilk sağlık kampüsünün temeli atıldı

Marmara Üniversitesi tarafından inşa edilecek Türkiye'nin en kapsamlı sağlık kampüsü Başıbüyük Kompleksi'nin temeli atıldı.

Türkiye'nin ilk sağlık kampüsünün temeli atıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Marmara Üniversitesi tarafından inşa edilecek Türkiye'nin en kapsamlı sağlık kampüsü Başıbüyük Kompleksi'nin temeli atıldı.

Maltepe ilçesi Başıbüyük mevkiinde inşa edilecek kompleksin Temel Atma Töreni'ne; AK Parti İstanbul Milletvekilleri İdris Güllüce ve Prof. Dr. Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Şanal, üniversite dekanları ve öğretim görevlileri katıldı.

Eğitim çalışmaları ve bilimsel araştırmaların yanı sıra sağlık hizmetlerinin de verileceği kampüsün temel atma töreni öncesi konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, sağlık alanında yapılan tüm çalışmaları can-ı gönülden desteklediğini belirterek kompleksin İstanbullulara hayırlı olmasını diledi.

Marmara Üniversitesi tarafından inşa edilecek Türkiye'nin en kapsamlı sağlık kampüsü Başıbüyük Kompleksi'nin temeli atıldı.

TÜM BİRİMLER BİR ARADA OLACAK
Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül ise temeli atılan komplekste tüm birimlerin bir araya geleceğini söyledi. Komplekte, Acil ile beraber 720 yataklı bir hastane de bulunacağını belirten Gül, ''2011 yılında fakülte ve eğitim birimlerimizin altyapısının projesi başladı. 2015 yılında bu kampüsü bitirmek istiyoruz,'' dedi ve projenin detaylarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

VALİ MUTLU: BİZLERİ HEYECANLANDIRAN BİR PROJE HAYATA GEÇİYOR
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise sağlık alanında yapılan çalışmaların vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için olduğunu belirtti. TÜİK'in yaptığı son açıklamaya göre bugün itibariyle İstanbul'un nüfusunun 74 bini geçtiğini dile getiren Vali Mutlu, ''Sağlık, eğitim alanlarında yurttaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Burada bizi heyecanlandıran bir projenin hayata geçirildiğini görüyoruz. İstanbul'un deprem risklerinin göz önünde bulundurarak çok güzel bir proje hazırlanmış. Marmara Üniversitesi, ismi gibi Marmara bölgesinin her yanını sarmıştır,'' şeklinde konuştu.

Marmara Üniversitesi tarafından inşa edilecek Türkiye'nin en kapsamlı sağlık kampüsü Başıbüyük Kompleksi'nin temeli atıldı.

''NEREDEYSE 39 İLÇEMİZDE HASTANELERİMİZ VAR''
Sağlık sektörünün Türkiye'nin en yoğun ve güçlü alanı haline geldiğini aktaran Vali Mutlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Sağlık alanında yapılan işleri görünce göğsüm kabarıyor. Sağlık sektöründe çalışanlarımız en mükemmel tesislerde görevlerini icra edecek ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunacaklar. Göztepe, Kartal ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanelerimiz de uygun bulunan arazilerde tekrar inşa edilerek hizmet verecekler. İlk olarak Göztepe'de Mayıs ayı içerisinde çalışmalara başlayacağız. Bu projeleri en hızlı şekilde yapıp, daha süratli şekilde realize edip hizmete sunacağız. İkitelli'de yapılacak şehir hastanemizin çok yakında temellerini atacağız. Bir zamanlar İstanbul'da birkaç marka hastanemiz vardı. Şimdi ise nereyse 39 ilçemizde hastanelerimiz var. Bununla ilgili projeler yapıyoruz.''

''BEYLÜKDÜZÜ İLE İLGİLİ HASTANE PROJESİ HAZIRLIYORUZ''
Sağlık hizmetindeki standartları güçlendirerek İstanbul'da hastanesi olmayan ilçe kalmayacağını ifade eden Vali Mutlu, büyük bir hastanesi bulunmayan Beylikdüzü ilçesine yapılması düşünülen hastane projesini de hazırlayıp hizmete sokmak istedikleri müjdesini vererek konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların ardından Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çini işlemeli bir vazoyu İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya hediye etti.

Ardından temel atma töreni gerçekleştirildi ve AK Parti İstanbul Milletvekilleri İdris Güllüce, Prof. Dr. Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül ile birlikte düğmeye bastı.


İstanbul AjansıPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir