İstanbul'u sağlık merkezi haline getirecek

İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokumacı yaptığı toplantıda Üsküdar Devlet Hastanesi projesi'ni de açıkladı

İstanbul'u sağlık merkezi haline getirecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Sağlık için 4 milyar lira yatırım 50 bin kişiye iş
İstanbul'a 4 yılda 4 milyar yatırımla, 3 büyük sağlık tesisi ve 29 hastane yapılacak. 50 bin kişi iş bulacak.

İstanbul'u sağlık merkezi haline getirecek olan 4 milyar TL'lik hastane yatırımı İl Sağlık Müdürlüğü'nün düzenlediği toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokumacı, 2012'yi İstanbul'da sağlık yatırımları açısından yıldız yıl olarak ilan ettiklerini belirterek ''İstanbul'u ülkemize ve sağlık turizmimize hizmet verir duruma getirmek için bir takım yatırımlar planladık. 2015'e kadar olan yatırım planlarımız için 4 milyar liralık bütçe ayırdık. Projelerin tamamlanmasıyla 50 bin kişiye istihdam sağlanacak'' diye konuştu.

29 hastane 3 sağlık kompleksi
Projeler hakkında bilgi veren Dokumacı, İkitelli, Süreyyapaşa ve Bakırköy olmak üzere 3 büyük sağlık kompleksinin yanında, şu anda projelendirilen ve planlanan 29 tam teşekküllü hastane ve araştırma merkezi yapımı olduğunu belirtti. İkitelli'deki sağlık kompleksinin 1 milyon metrekare alan üzerine kurulu olduğunu ve Türkiye'nin en büyük sağlık kuruluşu olacağını belirten Dokumacı ''İkitelli'de toplamda 2.682 yataklı entegre bir kompleks kuruyoruz. Ayrıca 2.000 yataklı Süreyyapaşa Sağlık Kompleksi ve 1.625 yataklı Bakırköy Sağlık kampüsü planlanıyor'' diye konuştu. Ayrıca, projelendirilen ve planlanan 29 hastane daha olduğunu belirten Dokumacı ''Tuzla, Büyükçekmece, Bağcılar, Beylikdüzü, Ataşehir, Haydarpaşa, Üsküdar, Esenyurt, Kartal, Bayrampaşa bunlardan bazıları. Ayrıca İstanbul genelindeki 47 sağlık tesisi de boşaltılarak depreme karşı güçlendirilecek'' diye konuştu.

50 bin yeni istihdam
2015'e kadar tüm hastanelerin hizmete gireceğini söyleyen Dokumacı ''Üniversitelerden 24 bin öğrenci alacağız. Bunun yanında 26 bin uzman doktora ihtiyacımız olacak. Bununla birlikte personel ihtiyacı ile 50 bin kişiye iş imkanı sağlanacak'' dedi. Dokumacı projelerle İstanbul'da yatak kapasitesinin 20 bine ulaşacağını da ifade etti.

İstanbul'daki Bazı Projeler

  • İkitelli Sağlık Kampusü
  • Süreyyapaşa Sağlık Kampusü
  • Bakırköy Sağlık Kampüsü
  • Sultanbeyli Hastane Yapımı
  • Üsküdar Devlet Hastanesi
  • Haydarpaşa Hastanesi yapımı
  • Şişli Etfal Hastanesi yapımı
  • Büyükçekmece Mimarsinan Hastanesi
  • Küçükçekmece Diş Sağlığı Merkezi
  • Bağcılar Diş Sağlığı Merkezi

Star GazetePuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir