Bu sigorta hayatımızı değiştirecek

1 Ocak 2012'den itibaren yürürlüğe girecek Genel Sağlık Sigortası kapsamında 1.5 milyon kişi ilk kez sağlık sigortası ile tanışacak.

Bu sigorta hayatımızı değiştirecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yeni yılda pek çok yeniliklerle tanışacağız. 1.5 milyon kişi ilk kez sağlık sigortası kapsamına girecek, avuç izine bakılarak sağlık takibi yapılacak

Türk insanı 2012'ye birçok yenilikle girecek. 1 Ocak 2012'den itibaren yürürlüğe girecek Genel Sağlık Sigortası kapsamında 1.5 milyon kişi ilk kez sağlık sigortası ile tanışacak. Yine 2012'de, 73 milyon Türk vatandaşının avuç izi sisteme kaydedilerek, sağlık takibi gerçekleştirilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), provizyon ve Medula sistemindeki aksaklıklara son vermek için teknoloji üssü kuracak, hastane denetimleri için 20 kişilik özel bir ekip oluşturulacak. SGK Başkanı Fatih Acar, yeni yılda yaşama geçecek düzenlemelere ilişkin şu mesajları verdi:

ÖZEL SİGORTA GİBİ:
Yeni yıldan itibaren özel sigortalarda olduğu gibi sadece sağlık primi ödemek mümkün olabilecek. Genel Sağlık Sigortası ile birlikte 1.5 milyon kişi sağlık sigortası kapsamına girmiş olacak.

YEŞİL KARTLI KORKMASIN:
Toplam 9 milyon 200 bin yeşil kartlı SGK'ya geçiyor. Endişeye kapılmasınlar. 1 Ocak'tan itibaren SGK üyesi olacaklar. Gelir testi uygulamasına geçilecek. 900 ilçedeki sosyal dayanışma vakıfları test yapacak.

Kartı hak eden alacak, vize tarihleri dolanlar da teste tabi tutulacak.

BİLGİLER ''CEP''TEN GELECEK:
Vatandaşlar, mesajla aylık prim ve gün sayısını öğrenebilecek.

AVUCUNU GÖSTERMEK ZORUNDA:
Bazı özel hastaneler T.C. kimlik numaralarını kullanarak, vatandaş hastaneye gitmeden kuruma fatura çıkartıyor. Bunun önüne geçmek için 2012 Haziran'a kadar zorunluluk getirmek suretiyle avuç içi damar izi sistemine geçeceğiz.

ÖZEL TİM KURULUYOR:
Risk odaklı denetim modeli ile sigortalıların bilgisi olmadan reçete yazanlar tespit edilecek. 20 kişilik ekip takip edecek.


TakvimPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir